Zamknij

Sprawne Smoki nie zwalniają tempa!

20:19, 11.09.2022 Łukasz Brzeziański Aktualizacja: 20:20, 11.09.2022
Skomentuj fot. Stowarzyszenie Sprawne Smoki fot. Stowarzyszenie Sprawne Smoki

W ubiegły weekend na boisku Politechniki Świętokrzyskiej odbył się „Megamocny” Turniej Piłki Nożnej PZU Futbol Plus. Jest to ogólnopolskie wydarzenie promujące rehabilitację społeczną poprzez sport. W szranki staną amatorskie drużyny piłki nożnej dla dzieci z różnorodnymi rodzajami niepełnosprawności.

W drodze do Kielc podopieczni Akademii Sportowej "Sprawne Smoki" z Gorlic odwiedzili Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur, gdzie świetnie się bawili oraz zjedli obiad. Był to spacer dookoła świata! Aleja Miniatur Cudowny Świat to miejsce gdzie czekało na gorlickie smoki 60 budowli z 6 kontynentów! Dla tych dzieciaków to była nie lada atrakcja.

W turnieju, który odbył się w Kielcach udział wzięły drużyny z całej Polski: Futbolowa Banda z Warszawy, Akademia Odkrywców Sportu UMCS Lublin, Jaguar Kids z Gdańska, Akademia Sportowa ,, Sprawne Smoki " - Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży Sprawne Smoki , Klub Sportowy Lwy Białystok, Akademia Sportu Stomil Olsztyn, Akademia Piłkarska Dynamit Ełk, Tygrysy Poznań oraz gospodarze, czyli Megamocni Kielce.

W sumie w „Megamocnym” Turniej Piłki Nożnej PZU Futbol Plus wzięło udział 200 zawodników oraz prawie 40 opiekunów. Po zakończeniu sportowych zmagań podopieczni gorlickiego stowarzyszenia Sprawne Smoki udali się na „Suzuki Arenę”, gdzie z innymi uczestnikami turnieju obejrzeli mecz 8. kolejki PKO BP Ekstraklasa, w którym Korona Kielce zmierzyła się z Pogonią Szczecin.

Na trybunach kieleckiego stadionu zasiadło 12 583 kibiców, w tym aż 38 Smoków z Gorlic!

"Sprawne Smoki" to inicjatywa gorlickiego stowarzyszenia. Celem jest zarówno integracja i pomoc w rozwoju dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, ale również ich rehabilitacja. Zajęcia dla w ramach Akademii Futbol Plus odbywają się w budynku gorlickiego "Sokoła".

Oczywiście w każdej chwili można dołączyć ze swoimi pociechami. Zapisy przyjmuje Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Markowicz pod nr telefonu: 512 777 944.

[FOTORELACJA]1840[/FOTORELACJA]

[ZT]11861[/ZT]

 

(Łukasz Brzeziański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%