Zamknij
REKLAMA

Gorlice. SP 3 szkoła bez barier!

15:47, 17.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Zespół Szkół nr 3 zyskał windę i nową pochylnię! To duże ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością. Miasto Gorlice sukcesywnie likwiduje bariery, zmienia i przystosowuje swoje placówki tak, by były jak najbardziej dostępne.

Winda została umieszczona w duszy głównej klatki schodowej w taki sposób, aby wszystkie szerokości przejścia w korytarzach spełniały wymagania odpowiedniej przepustowości.

Na zewnątrz wykonana została pochylnia, prowadząca do budynku MZS nr 3, wprost do windy.  Dzięki realizacji tego zadania osoby z niepełnosprawnością mogą poruszać się wewnątrz budynku i bez barier korzystać z parteru, I piętra oraz piwnicy. Prócz wymienionych prac wykonane zostały także nowe schody do piwnicy i na parter budynku oraz zamontowane nowe drzwi wejściowe o odpowiedniej szerokości. Wykonawcą robót była firma Elbud 2.

Prace zostały dofinansowane ze środków pozyskanych przez Miasto Gorlice z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dla zadania pn.: „Dostosowanie budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach do potrzeb osób niepełnosprawnych – budowa wewnętrznej pionowej platformy osobowej dla osób niepełnosprawnych”, w ramach ogłoszonego naboru do „Programu wyrównywania różnic między regionami III” dla obszaru B. Łączny koszt realizacji projektu: 384 188,24 zł. Wnioskowana kwota dofinansowania ze środków PFRON: 107 259,49 zł.

źródło: Urząd Miejski w Gorlicach

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%