Zamknij
REKLAMA

Obchody "Święta Policji" w KPP Gorlice

08:44, 20.07.2021 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Tegoroczne obchody przeprowadzono w rygorze sanitarnym z uwagi na panujący stan pandemii, dlatego też uroczystość odbyła się w skromnej formie z udziałem niewielkiej liczby zaproszonych gości. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. Policjanci nadali jej charakter święta – święta gorlickiej Policji.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji gorlickich policjantów i ich rodzin, która miała miejsce w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. W uroczystym apelu pod gorlicką komendą uczestniczyli awansowani funkcjonariusze oraz kadra kierownicza KPP w Gorlicach z panią podinsp. Dorotą Tokarz – Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach. Uroczystość uświetnili także swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich m. in. Barbara Bartuś - Poseł Na Sejm RP, Jadwiga Wójtowicz – radna Województwa Małopolskiego, Maria Gubała – Starosta Gorlicki, Tadeusz Cebo – Prokurator Rejonowy w Gorlicach, a także samorządowcy ziemi gorlickiej oraz duszpasterze kościoła katolickiego i prawosławnego.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach podziękowała gościom za współpracę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gorlickiego. W słowach skierowanych do policjantów i pracowników Policji podziękowała za rzetelną oraz sumienną służbę i pracę. Życzyła zebranym i ich rodzinom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Następne zostały wręczone rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W 2021 r. 51 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymało awanse na wyższe stopnie. Mianowanie na wyższy stopień służbowy to przede wszystkim forma wyróżnienia danego funkcjonariusza oraz podziękowania za sumienną i rzetelną służbę. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda i Każdy z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.

W czasie uroczystości wręczono także Medale Pamięci Polskiego Czynu Zbrojnego - 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - Cudu nad Wisłą”. Wyróżnieni nimi zostali: podinsp. Dorota Tokarz, kom. Mariusz Piotrowski, asp. szt. Krzysztof Brach, asp. szt. Grzegorz Szczepanek, sierż. szt. Marcin Reczek oraz sierż. szt. Robert Kukawski.

Ponadto pani podinsp. Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach odebrała z rąk pana Mieczysława Orczykowskiego – Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu, Odznakę Honorową PCK IV stopnia, a Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji nadał pani podinsp. Dorocie Tokarz „Medal 30-lecia Ordynariatu Polowego”.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

ByłaByła

5 13

Gorące całusy dla najlepszego policjanta Mariusza L .przesyła Marzena 🙂 11:53, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz Łukasz

18 5

To jakiś żart medale czynu zbrojnego dla gorlickich Milicjantów. 12:22, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

13 2

medal ,,Cudu nad Wisłą"😂😂😂 13:37, 20.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

niktnikt

3 1

...Medale Pamięci Polskiego Czynu Zbrojnego - 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - Cudu nad Wisłą”... Jak to przeczytałem to mnie osłabiło. Kto to wymyślił? 21:00, 20.07.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


IMIM

4 3

Nie znam się na randze medali...
Ale gratulacje dla Wszystkich,nie raz już widziałam profesjonalizm Gorlickiej Policji...

Docenienie,jak najbardziej zasłużone.... 21:58, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

6 10

W PiS Polsce medali będą mieli jak sowieckie generały 22:48, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiumciurumciuCiumciurumciu

4 9

Niedoceniani, ale robią kawał dobrej roboty 01:08, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

menszyznamenszyzna

1 0

Przyjrzyjcie sie dokladnie tej pani policjatce na zdjeciu ... to pytanie dla mezczyzn. 05:09, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mnbvgmnbvg

3 1

Odznaczenia to wielkie kpiny 06:57, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mnbvgmnbvg

1 1

Odznaczenia to wielkie kpiny 06:57, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%