Zamknij
REKLAMA

Buty na spacer – jakie wybrać?

09:59, 25.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Sezon wakacyjny jest równoznaczny z większą ilością ruchu na świeżym powietrzu. Wiąże się to również z tym, że pokonujemy dłuższe dystanse. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by wybierać odpowiednie obuwie, co jest ważne nie tylko ze względu na nasz komfort, ale również zdrowie. Zatem warto zwrócić uwagę na parę zasad, dzięki którym podejmiemy właściwą decyzję.

Czego powinniśmy unikać?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że podczas spacerowania najważniejsza jest wygoda. Niestety najnowsze trendy często nie są równoznaczne z komfortem. Dlatego czasem warto postawić na sprawdzone obuwie, a nie najnowszy trend prosto z wybiegu. Trzeba również pamiętać o tym, że niektóre buty mogą naprawdę niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Szczególnie powinny o tym pamiętać kobiety, które codziennie wkładają buty na wysokim obcasie, co może skończyć się nie tylko problemami z kręgosłupem, ale również haluksami oraz skrzywieniem kości. Jednak nie są to jedyne buty, których należy unikać, gdy szukamy modeli do spacerowania.

Jakie buty do chodzenia się nie sprawdzą?

  • Obuwie, które jest wykonane ze sztucznych materiałów – najczęściej wiąże się to z tym, że buty szybko się niszczą i musi kupić kolejną parę. Warto też pamiętać o tym, że zazwyczaj nie zapewniają odpowiedniej wentylacji naszym stopom.
  • Buty na całkowicie płaskiej podeszwie – w tym przypadku ciało nie jest w żaden sposób amortyzowane. Ważne jest również to, że płaska podeszwa nie dopasowuje się do stopy.
  • Zbyt wysokie obcasy – szpilki mogą być przyczyną wielu kłopotów zdrowotnych. Jednak trzeba też pamiętać o tym, że niestabilna konstrukcja może spowodować upadek, a konsekwencji np. skręcenie kostki.

Buty sportowe – najlepsze rozwiązanie

Warto podkreślić, że buty sportowe będą najlepszym wyborem w przypadku, gdy często spacerujemy. Należy też podkreślić, że są bardzo uniwersalne i można decydować się na nie zarówno wiosną, jak i latem i jesienią. Niewątpliwą zaletą butów sportowych jest to, że zapewniają dobrą amortyzację, ale też można dopasować je indywidualnie np. do budowy stopy. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, by wybierać tylko obuwie najwyższej jakości. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że buty są wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki czemu zapewnią właściwą wentylację powietrza. Takie modele można znaleźć m.in. na stronie: https://1but.pl/reebok.

Zwróć uwagę na parę elementów

W trakcie zakupów butów warto należy pamiętać o paru kwestiach. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że dokonujemy właściwego wyboru. Otóż przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że to but ma się dostosowywać do stopy, a nie odwrotnie. Dlatego nie liczmy na to, że materiał z czasem się rozciągnie lub dopasuje do stopy. W końcu do tego czasu nie chcemy chodzić w niewygodnych butach. Kolejną ważną kwestią jest to, by kupować buty zgodnie z kształtem naszej stopy. Zwróćmy też uwagę na miejsce, na które kładziemy największy nacisk podczas stawiania kroków. W ten sposób będziemy wiedzieli, która część powinna być najbardziej zamortyzowana.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone