REKLAMA

Mała rzecz – wielki efekt

14:14, 30.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Być może dla niektórych dobranie skarpet do reszty stroju jest czynnością prozaiczną, ale warto zwrócić uwagę, że wiąże się to z konsekwentnym realizowaniem jakiegoś określonego stylu. I choć podstawowe pytanie od zawsze brzmi, czy powinny pasować do butów czy raczej do spodni, to teorii na ten temat jest równie wiele. Skarpetki z zasady należą do jednych z podstawowych elementów bielizny osobistej z tą różnicą, że je po prostu widać. Dlatego szczególnie ważne jest, co zakładamy. Bardzo łatwo nawet najbardziej elegancką stylizację popsuć źle dobranymi dodatkami lub elementami kiepskiej jakości.

Podstawowe zasady

Wybierając skarpety męskie, powinniśmy kierować się nieśmiertelnymi zasadami, które mówią, że możemy dobierać ich kolor zarówno do spodni, jak i do butów. Co prawda dla wielu osób może to być dość nudnym i przewidywalnym efektem, ale świetnie się sprawdza w każdej stylizacji. Specjaliści zalecają, by dobierając skarpety https://kubenz.pl/akcesoria/skarpety.html do spodni zwrócić uwagę, by ich kolor był taki sam lub ciemniejszy. Jeśli kryterium wyboru są buty, to również tonacja powinna być taka sama z tym zastrzeżeniem, że nie mogą za bardzo kontrastować ze spodniami. Dlatego właśnie zaleca się, by wybierać tę pierwszą opcję, bo po prostu jest najbezpieczniejsza. Poza tym takie układ optycznie wydłuża nogi. Poza klasyką istnieją oczywiście różne inne rozwiązania, które sprawiają, że skarpetki męskie stają się ważnym elementem designerskim. Warto dobrać je kolorystycznie do jakiegoś innego elementu kreacji – czyli na przykład koszuli, krawata lub marynarki. Wprowadzimy w ten sposób ciekawe uatrakcyjnienie dolnej części garderoby, a stylistycznie wszystko będzie ze sobą współgrać.

Spójny zestaw

Męskie stylizacje są coraz odważniejsze i coraz częściej wykraczają poza nieśmiertelną klasykę. Niemalże każdy producent skarpet ma w swoim repertuarze skarpetki męskie we wszystkich kolorach tęczy. To opcja dla wszystkich tych, którzy chcą się wyróżnić i dobierają ten niewielki element garderoby niemalże na zasadzie pełnej dowolności. Poza tym skarpetki to również możliwość wyboru motywów, wzorów i gramatury. Casualowe trendy pozwalają tutaj niemalże na wszystko, a motywy z bajek, gier czy też popkultury stają się coraz popularniejsze. I choć pewnie w kreacjach z garniturem takich połączeń nie spotkamy, to już miejska moda, sportowe buty i designerskie spodnie otwierają możliwość każdego połączenia.

Kolejną ważną zasadą jest długość skarpetek. Powinny być tak dobrane, by nie odsłaniały łydki, nawet podczas siedzenia. Z drugiej strony są modele butów, które aż wymuszają takie fasony (stopki), których praktycznie nie widać.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017