REKLAMA

Streetwear – czym jest moda ulicy?

18:48, 29.11.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Streetwear to najpowszechniejszy w świecie trend, który w stosunkowo krótkim czasie skradł serca głównie młodych ludzi. Przy jego pomocy można wyrazić samego siebie i pokazać otoczeniu co nam w duszy gra.

Ubrania wpisujące się w styl streetwear zazwyczaj nie są tworzone przez znanych projektantów, nie są też wystawiane na wybiegach mody. Główną inspiracją do ich powstania jest przestrzeń publiczna, a nurt ten wciąż się zmienia i ewoluuje. Styl streetwear zapoczątkowali przedstawiciele kultury punkrockowej i hiphopowej, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu, podkreślić swoją osobowość i własny styl.

Odzież streetwearowa jest przede wszystkim wygodna, dlatego tak chętnie sięgają po nią ludzie w każdym wieku, którzy mają na tyle odwagi, by pokazać się w niej na mieście. Niektórzy utożsamiają streetwear z modą uliczną, jednak to pojęcie ma o wiele głębszy sens. Projektanci odzieży streetwearowej skupiają się przede wszystkim na jakości i ponadczasowości swoich koncepcji, a nie na tym, czy wpisują się one w obowiązujące w danej chwili trendy.

Co cechuje styl streetwear?

Pierwsze co przychodzi na myśl to kontrast, detal oraz komfort. Jako, że ciuchy wpisujące się w ten nurt mają na celu podkreślić wyjątkową osobowość ich właściciela, muszą mieć coś wyjątkowego. Stąd doszywane ćwieki i naszywki, przykuwające oko napisy i oryginalne grafiki. Odzież tego typu często stylizowana jest na znoszoną, spodnie posiadają dziury lub obniżony krok. Nie są to raczej ubrania, które wypada założyć do pracy, jednak na miasto czy spotkanie ze znajomymi – czemu nie.

Oryginalna i młodzieżowa moda miejska

Wyznawcy streetwearowego stylu nie muszą daleko szukać, żeby się dobrze ubrać. Znaną i cenioną, a przede wszystkim łatwo dostępną marką jest istniejąca od 2007 roku firma Lucky Dice. Ich ubrania łączą w sobie doskonałą jakość tkanin, staranne wykonanie i niespotykane projekty. Możesz być pewien, że bluza Lucky Dice wzbudzi zainteresowanie i zazdrość Twojego otoczenia. Ta streetwearowa marka oferuje nie tylko bluzy, ale też koszulki, czapki, spodnie i wiele innych dopełniających stylizacje gadżetów (znajdziesz je tutaj: https://www.klasykshop.pl/m6,lucky-dice). Koszulki Lucky Dice świetnie współgrają z saszetkami czy plecakami tej samej marki, dzięki czemu nie tylko będziesz czuł się w takich zestawieniach wygodnie, ale też będziesz wyglądał świetnie.

Nowoczesne wydanie streetwear’u

Dużym zainteresowaniem miłośników streetwearu cieszą się ubrania marki Prosto (ogromny wybór znajdziesz tutaj: https://www.klasykshop.pl/m3,prosto-klasyk), których nie sposób nie zauważyć, ze względu na tak samo jak nazwa firmy brzmiący napis, jakim opatrzone są ciuchy. Ta marka mówi sama za siebie. Bez udziwnień, prosto i bez precedensu. Prosto shop oferuje swoim odbiorcom wysokiej jakości ciuchy, które są w 100% warte swojej ceny. Każdy wielbiciel streetwearu ma w swojej szafie przynamniej jedną rzecz tej marki. Bluza Prosto to swego rodzaju informacja, wyznawcą jakiego stylu jesteś. Klasyczne, wygodne, ładne – te trzy słowa idealnie opisują ubrania marki Prosto.

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017