REKLAMA

W jakie funkcje wyposażony jest PrestaShop?

08:41, 20.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

PrestaShop jest otwartym oprogramowaniem dla sklepów internetowych. Dzięki niemu można w łatwy sposób zrealizować pomysł na sklep online i pojawić się w sieci ze swoimi produktami. Jakie funkcje posiada oprogramowanie?

Podstawowe funkcje PrestaShop

Funkcje PrestaShop pomagają sprostać wszystkim zadaniom, jakie pojawiają się przed właścicielami sklepów online. Dzięki oprogramowaniu możliwe jest dodawanie produktów, ich przeglądanie oraz monitorowanie stanów magazynowych. Produkty dodaje się szybko, bez trudu określa się ich cechy oraz wartości, a także tworzy zestawy produktów. Ponadto można przygotowywać listy cech za pomocą generatora kombinacji. PrestaShop gwarantuje, że w przypadku braku towaru na magazynie klient przeglądający ofertę otrzyma odpowiedni komunikat o niedostępności produktu.

Dzięki PrestaShop personalizuje się sklep. Personalizację rozpoczyna skonfigurowanie różnych metod płatności czy ustalenie sposobów dostawy. Ponadto właściciel sklepu ustala, w jaki sposób filtrowane będą produkty, a następnie, jaka będzie kolejność ich wyświetlania. Ewentualne sklepy stacjonarne dzięki personalizacji są wyświetlane na mapach Google. W PrestaShop ustala się także obsługę certyfikatów SSL.

Istotną funkcją jest wyświetlanie informacji prawnych. PrestaShop gwarantuje, że klient sklepu uzyska informacje o sposobach anulacji zamówienia, wykluczeniu produktów z polityki zwrotów czy wysokości naliczanych podatków. Funkcje oprogramowania gwarantują, że sklep będzie działał w pełni zgodnie z prawem.

PrestaShop ułatwia obsługę sklepu. Umożliwia konfigurowanie kuponów promocyjnych, naliczanie rabatów, oferowanie bezpłatnej wysyłki, wyróżnianie produktów i budowanie zaufania klientów. Oprogramowanie sprawia, że łatwiej zwiększa się zainteresowanie ofertą, szybciej pozyskuje się ruch i pozycjonuje sklep. Dodatkowo bez trudu umieszcza się reklamy w sklepie i gromadzi się adresy mailowe klientów.

Rozbudowywanie oprogramowania o dodatkowe moduły

Wraz z rozwojem sklepu internetowego, PrestaShop można rozbudowywać o dodatkowe moduły. Istnieje wiele bezpłatnych, zewnętrznych lub dodatkowych modułów, dzięki którym sklep może działać sprawniej i lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Instalacja modułów jest łatwa nawet dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w obsłudze oprogramowania dla sklepów internetowych. Co ważne, dodatkowe moduły do PrestaShop można zainstalować w każdym momencie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017