REKLAMA

Dlaczego warto kupić pościel z kory?

09:01, 17.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kupując pościel często ma się na uwadze jedynie jej cenę. Niestety, jest to poważny błąd, gdyż najtańsze są poszewki z materiałów syntetycznych słabej jakości. Jeżeli chce się kupić trwałą i ładną pościel za rozsądną cenę, warto zdecydować się na komplet z kory. Jakie są atuty tego materiału?

Naturalność

Jednym z najważniejszych atutów pościeli z kory jest naturalność. Kora to nic innego jak bawełna, czyli materiał wytwarzany z włókien otaczających nasiona rośliny o tej samej nazwie. Dzięki naturalności komplety poszewek o charakterystycznej fakturze są bezpieczne nawet dla osób z wrażliwą skórą lub skłonnością do alergii.

Przewiewność

Dzięki temu, że bawełna jest materiałem naturalnym, jest również przewiewna. Pościel wykonaną z kory bawełnianej można użytkować przez cały rok, gdyż latem chroni przed nadmiernym poceniem się i dyskomfortem, a zimą – przed wychładzaniem organizmu z powodu wilgotnej skóry. Ponadto przewiewność sprawia, że rano budzimy się bardziej wypoczęci i zrelaksowani.

Brak konieczności prasowania

Pościel z kory posiada charakterystyczną fakturę, przypominającą nieco gofra. To właśnie dzięki niej znika konieczność prasowania kompletów z kory. Pościel wykonana z bawełny tego typu nadaje się do użytku od razu po wysuszeniu – zagniecenia są na niej niewidoczne, dzięki czemu pani lub pan domu mogą zaoszczędzić czas, jaki dotychczas poświęcali na prasowanie.

Możliwość prania w wysokich temperaturach

Zaleca się, by pościel prać w wysokich temperaturach. Pranie w 90 stopniach gwarantuje, że z poszewek znikną wszystkie roztocza, jaja pasożytów czy larwy owadów. Dzięki temu można uniknąć zakażeń świerzbem, wszawicą, owsicą lub usunąć z domu pluskwy. Wszystkie z wymienionych chorób oraz obecność pluskiew są coraz częstsze pomimo dbałości o higienę – pasożyty i owady roznoszą się łatwo zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych, a także w przypadku, gdy w domu zamieszkuje dziecko uczęszczające do przedszkola lub szkoły. Pościel z kory bawełnianej w razie potrzeby można wyprasować dodatkowo bardzo gorącym żelazkiem.

Odpowiednia dla dzieci i dorosłych

Komplety poszewek wykonanych z kory są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. Dorośli mogą wybierać spośród poszewek o jednolitej kolorystyce, jak i z klasycznymi wzorami – kwiatami, paskami, czy motywami geometrycznymi. Dzieci ucieszą się natomiast z pościeli w misie lub gwiazdki, bądź z kompletów z wizerunkami ulubionych postaci z bajek.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017