Zamknij
REKLAMA

Let me google it for you, czyli o najpopularniejszych wyszukiwarkach w Sieci

11:38, 26.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kiedy pracujemy robiąc coś online, zależy nam na tym, aby praca nasza przebiegała sprawnie i bez większych zakłóceń. Nie zawsze jednak możemy to osiągnąć. Bardzo często jest tak, że nasze działania w Sieci, są spowalniane. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, co jest powodem tego typu sytuacji. Niewiele osób też wie, że może być to spowodowane doborem niewłaściwej wyszukiwarki.

Na świecie, od wielu już lat, najpopularniejszą wyszukiwarką, jest Google. Koncern, radzi sobie doskonale i z całą pewnością jeszcze długo nie pojawi się konkurent, który mógłby tej wyszukiwarce zagrozić. Według danych statystycznych, zebranych w dniach od 1.05.2017 do 7.05.2017, z wyszukiwarki Google, korzysta obecnie 97,83 % użytkowników Sieci. Więcej specjalistycznych ciekawostek na Blogu SEO.

Google jest oczywiście najpopularniejszą wyszukiwarką, ale nie oznacza to tym samym, że jest to wyszukiwarka jedyna. Na rynku internetowym, obecne są także inne, które jednak nadal pozostają daleko w tyle za liderem. To między innymi:

MSN

Bing

Yahoo

Onet

W przypadku Binga, jest to w dużej mierze wyszukiwarka dedykowana dla urządzeń mobilnych, między innymi telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Windows. Telefony te jednak nie cieszą się zbyt dużą popularnością – w dużej mierze ze względu na niemożność korzystania z aplikacji, które działają na systemie Android czy iOS. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest na świecie grupa osób, która z Binga korzysta. W Polsce, jest to około 1,32 % użytkowników Internetu.

Wyszukiwarki popularne na świecie

W tym przypadku, nadal liderem, jeśli chodzi o wyszukiwarki, pozostaje Google. W odróżnieniu jednak od tego, co dzieje się na rynku Polskim, musimy zaznaczyć, że poza Yahoo czy Bingiem, obecna jest taka wyszukiwarka jak Yandex. To wyszukiwarka lokalna, z której korzystają Rosjanie. Z Yandexa korzysta obecnie około 65% Rosjan. Yandex jest także bardzo popularny na Ukrainie czy w Kazachstanie, a także na Białorusi.

Z kolei w Chinach, bardzo dużą popularnością cieszy się Baidu. Wyszukiwarka powstała w roku 2000. Dostępna jest ona w dwóch wersjach językowych: chińskiej i japońskiej.

„Seznam” czyli „najdu tam, co neznám”

Ciekawym jest też fakt przekształcenia się z katalogu stron w wyszukiwarkę Seznama. To z kolei wyszukiwarka, z której korzystają Czesi – używa jej około 40% użytkowników Internetu tego kraju. Ciekawostką jest tutaj fakt, że Seznam, to także portal internetowy. Znalazł się on na trzecim miejscu w rankingu Alexa dotyczącym najczęściej używanych stron. Warto też podkreślić, że czeski internet, jest obecnie uważany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie.

Sami zatem widzicie, że nie do końca jest tak, ze każdy użytkownik Sieci, korzysta z wyszukiwarki Google. Jest ich na rynku całkiem sporo. W pewnym sensie, jeśli chodzi o korzystanie z wyszukiwarek, sprawdza się tutaj zasada: Co kraj to obyczaj. Być może w przyszłości będziemy mieli taką sytuację, że Baidu czy Yandex zdetronizują Googla. Jest to jednak bardzo odległa przyszłość.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018