Zamknij
REKLAMA

Matematyczne podchody

10:43, 22.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, pod opieką nauczycielek: Beaty Kosiby-Hućko i Doroty Zimowskiej, zorganizowali  kilkugodzinne, edukacyjne podchody po Gorlicach. Ich uczestnikami byli koledzy z ZST i gimnazjaliści biorących udział w konkursie „Matematyczny Wyścig”.

Trzy lub dwo-osobowe drużyny uczniów otrzymały wskazówki dotyczące przebiegu gry. W poszczególnych punktach – przystankach - rozwiązywały zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania związane z historią i geografią Gorlic. 

W strugach deszczu uczniowie wraz z opiekunami dzielnie pokonywali kolejne odcinki i miejsca związane nierozerwalnie z Gorlicami: Dwór Karwacjanów,  Ławeczkę Ignacego Łukasiewicza, Pomnik Tereski Kosibianki, najstarszą kapliczkę na ulicy Krętej, kapliczkę przy ul. Węgierskiej aż dotarli do finałowego punktu programu – ścieżki zdrowia. 

Uczestnicy dopisali – w podchodach wzięło udział ponad 30 drużyn z 10 okolicznych gimnazjów i z Zespołu Szkół Technicznych. Wszyscy byli doskonale przygotowani do pytań związanych z Gorlicami, szybko rozwiązywali także zadania i łamigłówki matematyczne. Brzydka pogoda nie zepsuła wspaniałej zabawy. Wszystkim uczniom i ich opiekunom ZST serdecznie dziękuje za udział w podchodach - powiedział dyrektor ZST Renata Stępień

Nagrody za udział w poszczególnych etapach Konkursu „Matematyczny Wyścig” będą wręczone podczas Festiwalu Matematyki, który odbędzie się 8 grudnia w Zespole Szkół Technicznych.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone