Zamknij
REKLAMA

Iskra z nagrodami

18:29, 31.10.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbył się dzisiaj I Powiatowy Konkurs Elektryczny „ISKRA”. Konkurs został objęty patronatem pomysłodawców przedsięwzięcia starosty Karola Górskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego i wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej Pawła Śliwę.

Spotkanie rozpoczął dyrektor CKPiU Adam Tarsa, który powitał uczniów i podziękował za tak liczny udział, gdyż przystąpiło do niego aż 100 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących się w branżach: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, mechanicznej i samochodowej. Dyrektor wyraził nadzieję, że konkurs nie zakończy się tylko na I edycji, lecz będzie organizowany również w kolejnych latach.
Wiceprezes Paweł Śliwa życzył uczniom powodzenia przy rozwiązywaniu testu i zadań praktycznych i podziękował dyrektorowi CKPiU oraz naczelnikowi Wydziały Edukacji, Sportu i Kultury Tadeuszowi Mikrutowi za organizację konkursu.

Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie dzielnie ruszyli „do boju”. Zmagali się z testem wiedzy złożonym z 30 pytań. I etap wyłonił 60 uczestników z największą ilością punktów, którzy przeszli do II etapu praktycznego, który polegał na rozpoznaniu i prawidłowym nazwaniu wylosowanego zestawu: aparatu, elementu lub urządzenia. Zakres tematyczny konkursu obejmował wiedzę z zakresu elektrotechniki, elektroniki, energetyki i mechatroniki, a jego celem było motywowanie uczniów szkół powiatu gorlickiego do zdobywania i poszerzania wiedzy.

Prace oceniała 6 – osobowa komisja, której przewodniczył Michał Wolski. Nagrodą główną w konkursie, zorganizowaną przez wiceprezesa PGE Pawła Śliwę z przejazdem ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, będzie wycieczka do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrowni Bełchatów dla 45 osób, które zdobyły największą ilość punktów oraz książki i dyplomy dla zdobywców sześciu pierwszych miejsc.

Nagrody wręczał i gratulacje składał wicestarosta powiatu Jerzy Nalepka, który przypomniał postać patrona sali audiowizualnej prof. Franciszka Janika, podkreślając, ze ten wybitny inżynier i konstruktor samolotów z Mszanki może być wzorem do naśladowania.

Laureatami konkursu zostali:

  • 1 miejsce ex aequo - Radosław Bryła (Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach) i Jan Fejklowicz (Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach)
  • 3 miejsce - Grzegorz Brach (ZST w Gorlicach)
  • 4 miejsce - Krzysztof Marszał (ZST w Gorlicach)
  • 5 miejsce - Dominik Kusiak (ZST w Gorlicach)
  • 6 miejsce - Rafał Kipiel (ZS nr 1 w Gorlicach)

GRATULUJEMY!!!

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone