Zamknij
REKLAMA

Na stacjach będą zamontowane kamery. Czy to koniec z podbijaniem na lewo badań technicznych?

22:49, 05.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Mimo wprowadzonych zmian w procedurze badań technicznych pojazdów Piotr Woźny, wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, nie wierzy w uczciwość diagnostów. Chce, aby na stacjach kontroli pojazdów pojawiły się kamery – nie tylko w budynku, ale także na kombinezonach diagnostów. To jeden z postulatów, który ma zaostrzyć walkę ze smogiem, którą wiceminister zajmuje się jako pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem.

To kolejna próba wyeliminowania patologii na stacjach diagnostycznych. Najwyraźniej niedawno wprowadzone przepisy, według których za badanie diagnostyczne płaci się teraz przed wjazdem na stanowisko diagnostyczne, nie przyniosły spodziewanych efektów. Według statystyk, okresowego badania nie przechodzi zaledwie 2 proc. pojazdów, czyli zdecydowanie mniej niż spodziewali się pomysłodawcy ustawy.

Według radia RMF FM podejrzanie wysoki współczynnik pozytywnie zaliczonych badań zaniepokoił ministra Woźnego, któremu to przydzielono zadanie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dla porównania w Niemczech, gdzie park pojazdów jest zdecydowanie młodszy i w lepszym stanie technicznym, okresowych przeglądów nie zalicza każdego roku blisko jedna czwarta badanych pojazdów.

Wnioski są jasne, dlatego minister przedstawił kolejny pomysł na wyeliminowanie podbijania badań za łapówki. Rząd proponuje kolejne zmiany w przepisach dotyczących badań technicznych, tym razem mowa o montażu monitoringu w stacjach diagnostycznych.

Kamera miałaby być zainstalowana na stacji, ale jest też pomysł bardziej radykalny, by diagności nosili je na ubraniu, podobnie jak policjant. Nagranie miałoby być archiwizowane przez stację diagnostyczną, a w razie kontroli i wykrycia poważnych usterek w pojeździe, służby mogłyby zwrócić się do stacji o udostępnienie badania i kontrolę, czy badanie techniczne zostało przeprowadzone rzetelnie. Nikt jednak nie poinformował, jak długo takie nagrania miałyby być archiwizowane.

źródło: auto-swiat.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

3xl3xl

23 4

Jak tak dalej będzie to będę miał kamery zamontowane w wc kuchni i nad łóżkiem.... 23:21, 05.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

21 3

Ja proponuje chirurgicznie wszczepić takie kamery na czoła naszych posłów, ministrów itp. 24/7 dostępna transmisja na żywo. Żeby nie mieli jak wziąć łapówki czy nawet wylać się w miejscu publicznym.
Wielki brat patrzy - każdy z naszych telefonów komórkowych ma już całodobowy monitoring. 08:35, 06.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jollajolla

9 3

bedzie jak w korei 95% mieszkancow przerzuci sie na rowerki 11:28, 06.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

misiomisio

2 9

wtajemniczeni wiedzą gdzie podbija się na lewo - skala ogromna, niektóre diagnostyki liczą tylko zyski, mając w d... bezpieczeństwo na drogach. niestety jest to za przyzwoleniem " znajomych psa" - tfu, przepraszam - królika ( króliki same podbijają tam przeglądy) 20:35, 06.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomekkktomekkk

1 2

Tu gdzie mieszkam w Austrii za piękne oczy, czy za flaszkę wódki przeglądu się nie dostaje. Przegląd auta trwa godzinę. Trzepią auto tak jak tylko to jest możliwe. Ja nie dostałem przeglądu tylko dlatego, że wycieraczki "teoretycznie" źle zbierały, i miałem za mało płynu hamulcowego. Wycięty DPF nie wchodzi w grę... Nie mówiąc już o mandatach za to, że olej cieknie. Drogi, chodniki, parkingi- ładne, czyściutkie, bez czarnych plam. Da się? Da się... 21:06, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018