REKLAMA

W czeskiej Pradze pomogą Justynie, ale potrzebne jest wsparcie

19:25, 20.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Nasz portal nigdy nie pozostaje obojętny jeśli tylko może bezinteresownie pomóc potrzebującym osobom z naszego regionu czyni to z ogromną dumą. Dziś pragniemy przedstawić Wam Justynę i apel do Was z prośbą o pomoc w jej leczeniu.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna prowadzi zbiórkę na przeprowadzenie 3 cykli terapii aminokwasami chorej Justynki, która zostanie przeprowadzona w czeskiej Pradze.

Justynka ma 17 lat. W wieku dwóch lat zdiagnozowano u niej autyzm atypowy. Jej rozwój umysłowy jest na poziomie 4-6 letniego dziecka.

Jest objęta stałą opieką psychiatryczną, psychologiczną, logopedyczną i różnego rodzaju terapiami. Jak dotąd stosowane u Justynki leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

Kuracja aminokwasami jest dla niej wielką szansą. Leczenie prowadzi Czeskie Centrum Doradztwa i Lecznictwa Aminokwasami z siedzibą w Pradze. Aminokwasy zapewniają regeneracje neuronów i aktywizują wzrost nowych komórek nerwowych. Podawanie preparatów aminokwasowych aktywuje przekazywanie sygnału nerwowego pomiędzy poszczególnymi neuronami, normalizuje procesy pobudzające i hamujące, a także pobudza do działania uśpione neurony rezerwowe. Dlatego aminokwasy są niezastąpione m.in. w leczeniu schorzeń autystycznych.

Aby terapia odniosła skutek, potrzebne są co jakiś czas co najmniej trzy miesięczne cykle lecznicze z rzędu, każdy miesiąc to ok. 400 euro plus koszty konsultacji i dojazdu do Pragi co przewyższa możliwości finansowe taty Justynki, który od 14 lat samotnie wychowuje dziewczynkę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Joanna78Joanna78

2 14

Ta lekarka również przyjeżdża do Krakowa!!! Więc nie trzeba jechać do Pragi. 20:22, 20.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZnajomyZnajomy

9 1

Myślę,że każdy kto chce pomóc dziecku w ten sposób doskonale wie,że jest też taka możliwość...a z tego co wiem osoba ta zorientowana jest bardzo dobrze i gdyby to było takie proste jak ktoś się wypowiada na pewno byłoby lżej....Samo leczenie aminokwasami z tego co wiem jest bardzo kosztowne,jeżeli kogoś to interesuje można poczytać o tym...
07:23, 21.11.2017


dohtórdohtór

0 2

To jest istne szarlataństwo. Aminokwasy w żadnym przypadku nie pomogą, gdyż jest juz za późno. Mózg jest dojrzały i nie pomogą mu ani aminokwasy ani elektrolity ani glukoza czy tlen. Po prostu ten typ tak ma a mózgu się jeszcze nie przeszczepia. Terapia taka to napychanie sakwy inteligentnych ludzi, żerujących na *%#)!& Niech za ten hajs nakupią se jajek ze wsi i dobrego mięsiwa a dostarczą niezbędnych aminokwasów.
Głupota ludzka nie zna granic a placebo to najlepszy lek. 20:35, 28.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017