Zamknij

Co musimy wiedzieć o klimatyzacji?

00:00, 27.01.2020 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Naukowo ustalono, że optymalna temperatura w pomieszczeniu, w którym mieszkamy i pracujemy, podnosi nasz nastrój i wydajność. Z kolei nadmierne ciepło, zanieczyszczenie powietrza i duszność – wpływa negatywnie na nasz nastrój i zdrowie.

Niektórzy lekarze zdecydowanie zalecają klimatyzację osobom z nadciśnieniem tętniczym i innymi poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego. Optymalna temperatura pomaga uniknąć kryzysów i zawałów serca w upalne letnie dni. Jakie klimatyzatory możemy zainstalować opowiedzą nam fachowcy z Climeo.

Okienne i podłogowe

Klimatyzatory są podzielone na okienne i podłogowe. Klimatyzatory okienne są produkowane w jednym urządzeniu, są dość tanie, choć instalacja będzie tutaj droższa. Takie urządzenia wykonują wentylację wyciągową, to znaczy wyrzucają część „zawracanego” powietrza z pomieszczenia. Jednocześnie nie wymagają specjalnej instalacji rurociągu. Klimatyzatory podłogowe również składają się z jednego urządzenia, ale w celu ich działania należy wyprowadzić przewód z okna, co nie zawsze jest wygodne. Takie klimatyzatory na ogół nie wymagają specjalnej instalacji, można je przenosić po mieszkaniu, instalując w dowolnym pomieszczeniu. Z kolei systemy podzielone składają się z dwóch bloków: zewnętrznego i wewnętrznego. Pozwala to na umieszczenie małej i cichej części klimatyzatora w pomieszczeniu, a dużej i głośnej części - za oknem. Takie systemy z reguły są w stanie oczyścić powietrze z bakterii i zanieczyszczeń. System Multi-split - jest to chyba najwygodniejsza klimatyzacja. Ponieważ jedna jednostka zewnętrzna ma kilka wewnętrznych. Można je instalować w różnych pokojach i cieszyć się chłodem w całym mieszkaniu.

Mity na temat klimatyzacji

Wiele osób rezygnuje z klimatyzacji, wierząc, że przenosi ona wirusy. To nie do końca prawda. W klimatyzatorach nowej generacji powietrze wlotowe i wylotowe „nie przecinają się”. Dlatego wirusy są szybko usuwane z pokoju i nie mogą nikogo zainfekować. Niektórzy obwiniają klimatyzację, że przechodzące przez filtry powietrze staję się „martwe”. Oczywiście we wszystkich nowoczesnych klimatyzatorach są filtry, ale osadzają się na nich kurz, sierść zwierząt, cząsteczki owadów i roślin. Takie filtry nie mogą w żaden sposób uwięzić mikroskopowo na przykład aeronu. Ponadto zarówno aeron, jak i filtr klimatyzatora mają ładunek ujemny. I te same ładunki, jak wiadomo, odpychają się nawzajem. Odpowiednio zainstalowana klimatyzacja nie wysusza też powietrza i nie powoduje chorób. Te powodowane są najczęściej niewłaściwą obsługą klimatyzatora przez użytkownika, który niewłaściwie ustawi wysokość temperatury

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%