Zamknij

Kredyt gotówkowy - najlepsze oferty

11:33, 16.10.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:33, 16.10.2019
Skomentuj

Życie różnie się układa i często może nas zaskoczyć, nagłymi potrzebami, ale też dużymi i przemyślanymi zmianami, na które będziemy potrzebowali dodatkowych środków. W jednej i w drugiej sytuacji z pomocą przychodzi nam kredyt gotówkowy, który możemy uzyskać w dowolnym banku. Jednak jaką ofertę wybrać i czym kierować się przy jego wyborze?

Jeśli staramy się o kredyt gotówkowy musimy się dobrze do tego przygotować i zgromadzić potrzebne dokumenty. Jednym z głównych pytań, jakie usłyszymy od doradcy albo konsultanta, będzie poruszenie kwestii dochodu. Bank będzie zainteresowany wszystkimi danymi pracodawcy i wysokością naszego dochodu. Musisz pamiętać, że niektóre banki umożliwiają sprawdzenie danych w systemie CEIDG.

Dodatkowo ważną kwestią są wszystkie nasze dane zawarte w dokumencie tożsamości z aktualnym zdjęciem. Również dla banku będą ważne nasze wydatki, tak aby można było obliczyć wysokość raty kredytu gotówkowego. Pamiętaj, że bank zwraca uwagę na nasze zobowiązania i historię kredytową, na pewno zweryfikuje nas w bazie BIG. Może się to odbyć już podczas rozmowy z konsultantem.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Biorąc kredyt gotówkowy, musimy pamiętać o całkowitym koszcie kredytu, który możemy obliczyć używając kalkulatora kredytowego. Możemy być niemile zaskoczeni, gdy przy kredycie oprocentowanym na zero złotych, będziemy musieli pokryć wysokie koszty wynikające z RRSO. Pamiętaj, że niektóre kredyt są od razu ubezpieczone, a niektóre wymagają dodatkowego ubezpieczenia. Dokładnie sprawdź cenę z ubezpieczeniem i bez abyś miał szansę podjąć świadomą decyzję. Ważną kwestią będzie też wcześniejsza spłata kredytu, dlatego zapytaj się doradcy, czy oferowany kredyt zawiera taką opcję. Pamiętaj, że kredyt gotówkowy wymaga wypełnienia wielu formalności, zanim pójdziesz do placówki, upewnij się, że zabrałeś ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty. Może się okazać, że bank wymaga wyciągu z konta za ostatnie sześć miesięcy, warto przygotować go wcześniej.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Banki prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych i promocyjnych ofert, jak wśród nich wybrać najlepszą? Z pomocą przychodzi porównywarka kredytów gotówkowych dzięki, której dobierzesz kredyt dopasowany do swoich potrzeb. Jest to bardzo istotne narzędzie, gdyż porównuje wszystkie najpopularniejsze oferty bankowe i liczy przybliżoną wysokość comiesięcznej raty. Dodatkowo korzystając z promocyjnych kredytów gotówkowych, należy dobrze je sprawdzić. Często, aby skorzystać z promocji, musimy założyć konto w niniejszym banku, czy wziąć kartę kredytową, najlepiej to sprawdzić i policzyć, czy rzeczywiście przedstawiona oferta jest tą promocyjną.

Kredyt gotówkowy – dlaczego RRSO jest takie ważne?

Wybierając kredyt gotówkowy, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wysokość RRSO, które stanowi uwzględnienie dodatkowych opłat, takich jak: prowizję, ubezpieczenie i opłatę przygotowawczą. Jest to bardzo ważny wskaźnik, gdyż może się okazać, że kredyt, który jest oprocentowany na zero złotych, niesie za sobą dodatkowe koszty wynikające z czternastoprocentowego RRSO. Dlatego zapytaj swojego doradcę o całkowity koszt kredytu, jaki będziesz musiał spłacić. Przy wyborze kredytu gotówkowego kieruj się zasadą, im niższe RRSO, tym niższy koszt kredytu. Jeśli znajdziesz kredyt gotówkowy oprocentowany na zero proces z niskim RRSO, możesz uznać, że to jest bardzo dobra oferta.

Kredyt gotówkowy – jak znacznie obniżyć jego oprocentowanie?

Ciekawą opcją może być wykupienie ubezpieczenia za pośrednictwem banku, poza tym, że to on jest odpowiedzialny za dopilnowanie wszystkich formalności, to ten zakup może, wpłynąć na wysokość prowizji oraz oprocentowanie. Zanim jednak podpiszesz umowę, dokładnie sprawdź, czy całkowity koszt kredyt wraz z ubezpieczeniem jest korzystną opcją. W tym przypadku ubezpieczenie powinno stanowić dodatkową wartość, a nie koszt, jaki musisz ponieść. Często bank decyduje się na obniżenie oprocentowania, kiedy założymy w nim konto osobiste. Warto się nad tym zastanowić, kiedy prowadzenie rachunku jest bezpłatne, natomiast jeśli bank nalicza dodatkowe opłaty, dokładnie to sprawdź, czy taki zabieg jest opłacalny.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%