Zamknij

Jak zrzucić kilkanaście kilogramów? Ważne wskazówki

00:00, 02.10.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kilka nadprogramowych kilogramów szybko może zamienić się w sporą nadwagę lub otyłość. W jaki sposób skutecznie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej? Dowiedz się więcej na temat sprawdzonych sposobów na odchudzanie.

Zbędne kilogramy nie pojawiają się znikąd. Najczęściej są skutkiem prowadzenia siedzącego trybu życia oraz stosowania diety, która niewiele ma wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Wysoko przetworzone produkty spożywcze, słodkie napoje, jedzenie „na mieście” oraz nieregularne spożywanie posiłków, skutkują magazynowaniem tkanki tłuszczowej oraz problemami zdrowotnymi. Jak pozbyć się kilkunastu kilogramów nadwagi?

Nadwaga – problem, który wymaga szybkiego działania.

Każdy nadprogramowy kilogram jest poważnym obciążaniem dla ludzkiego organizmu i zwiększa ryzyko rozwoju wielu poważnych, często przewlekłych, chorób. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie, choroby serca oraz problemy z kręgosłupem i stawami to jedynie nieliczne ze skutków ubocznych nadwagi. Niestety, często nie zdajmy sobie sprawy z tego, jak nadmiar tkanki tłuszczowej wpływa na nasze zdrowie, dlatego warto poznać ważne, skuteczne zasady odchudzania, które pomogą nie tylko pozbyć się zbędnego balastu w postaci tkanki tłuszczowej, ale także wpłyną na poprawę zdrowia oraz samopoczucia.

Zanim zaczniesz się odchudzać, musisz poznać przyczynę nadmiernego przybierania na wadze

Dieta i brak aktywności to częste przyczyny nadwagi oraz otyłości, jednak przeprowadzone badania pokazują, że coraz więcej osób boryka się z niekontrolowanym przybieraniem na wadze, które spowodowane jest zaburzeniami przemiany materii, zaburzeniami hormonalnymi oraz problemami na tle emocjonalnym. Aby uniknąć problemów i pogorszenia stanu zdrowia, najlepiej wykonać badania kontrolne i przeanalizować nie tylko swój codzienny jadłospis, ale także bacznie przyjrzeć się nawykom żywieniowym. Alarmującym sygnałem, który może świadczyć o zajadaniu emocji, jest np. sięganie po przekąski z powodu stresu i smutku. Jedzenie poprawia samopoczucie i sprawia, że nasz mózg zaczyna wydzielać hormony szczęścia, dlatego często staje się „pocieszeniem” dla osób w słabszej kondycji psychicznej lub borykających się z licznymi problemami i kompleksami, także tymi, które wynikają bezpośrednio z nadwagi.

Skuteczne odchudzanie – 3 ważne zasady

Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim właściwie dobrana dieta, dopasowana do formy aktywność fizyczna oraz odpowiednie nastawienie psychiczne, które pozwala przetrwać kryzysy i ułatwia rezygnację z różnych pokus. Skuteczne odchudzanie wymaga też podejścia zdroworozsądkowego, bo szereg ogólnodostępnych diet nie nadaje się zarówno dla osób, które chcą pozbyć się kilku kilogramów, jak i osób z dużą nadwagą oraz otyłością. Wartościowe informacje i wskazówki na temat zdrowego odchudzania, znajdziesz na  http://medicot.pl.

Po pierwsze: „rachunek sumienia”

Przed przejściem na dietę, trzeba przede wszystkim znaleźć przyczynę nadmiernego przybierania na wadze. W tym celu warto przez kilka dni prowadzić notatki dotyczące każdego spożywanego posiłku (jego składu oraz wielkości porcji), ilości wypijanych napojów oraz czasu aktywności. Po kilku dniach możemy bez problemu stwierdzić, czy zbędne kilogramy są wynikiem naszych zaniedbań żywieniowych, czy mogą być związane z zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu. Jeżeli w miarę zdrowo się odżywiamy i tyjemy, to najpewniej mamy problemy z metabolizmem lub hormonami.

Po drugie: wybór diety

Dieta to podstawa odchudzania, ale nie zawsze musi ona powodować redukcję zbędnych kilogramów. Najlepiej, aby zdecydować się na stosowanie diety, której kaloryczność nie będzie obniżona o więcej niż 500-600 kcal w stosunku do dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Diety, które zakładają spożywanie 1000,800 lub 600 kcal na dobę to prosta droga do szybkiego efektu jo-jo i wyniszczenia organizmu.

Po trzecie: aktywność szyta na miarę

Kilkanaście dodatkowych kilogramów to ogromne obciążenie dla stawów i kręgosłupa, dlatego nie należy wybierać aktywności, która może okazać się powodem problemów zdrowotnych. Na początek idealnym rodzajem aktywnością będą długie spacery, jazda na rowerze oraz pływanie; o większym wysiłku można pomyśleć, dopiero gdy poprawimy formę fizyczną i zyskamy pewność, że nasz organizm wytrzyma np. intensywny trening siłowy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%