Zamknij

Kursy z zakresu Linux

00:00, 25.09.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jest cała masa systemów operacyjnych pozwalających na modyfikację środowiska w komputerze stacjonarnym laptopie czy serwerze jak i na urządzeniach przenośnych. Są systemy bardziej lub mniej uniwersalne i dostosowane do różnych platform. Do jednych z bardziej uniwersalnych systemów należą systemy UNIXowe takie jak Linux mający różnego typu dystrybucje przeznaczone do różnych zastosowań.

System Linux jest na tyle uniwersalny, że może być dostosowany do praktycznie każdego urządzenia a często otwarty kod umożliwia dowolną modyfikację czy to z poziomu terminala czy też samego jądra systemu. System o którym tutaj mowa jest często mało doceniany i stosowany głównie przez specjalistów, którzy rozumieją jego zalety i zasadę działania, która choć coraz bardziej dostępna dla użytkowników domowych nadal wydaje się być bardziej skomplikowana i wynika między innymi z przyzwyczajeń użytkowników do najbardziej popularnych systemów operacyjnych.

W związku z koniecznością przystosowania systemu do potrzeb użytkownika konieczne jest odbycie przez administratorów i użytkowników Linuxa szkoleń, które dotyczą nie tylko użytkowania systemu ale i jego administrację i zarządzanie peryferiami i komponentami dostępnymi w tego typu systemach. Szkolenie Linux embedded tego typu wymagają kilkudziesięciu godzin intensywnego treningu zrealizowanego w sposób przemyślany i zoptymalizowany pod kątem potrzeb każdego z uczestników szkolenia i poziomu ich zaawansowania.

Do jednych z elementów szkoleń tego typu, które są już z wyższej półki należą szkolenia, które obejmują także zagadnienia z systemów wbudowanych rozszerzających możliwości systemu Linux i tutaj należałoby przytoczyć choćby wirtualizację na poziomie zaawansowanym pozwalającej na stworzenie z całych macierzy i centrów bazodanowych farm serwerowych tworzących systemy oparte na chmurze obliczeniowej.

Forma szkolenia opartego na systemach wbudowanych zmusza początkowego administratora do zapoznania się szczegółowo z pulpitem użytkownika i korzystania z terminala czyli konsoli pozwalającej na wprowadzanie poleceń. Choć już ten etap czasem wydaje się być skomplikowany szybko dany uczestnik szkolenia nabiera wprawy i zdobywa umiejętności niezbędne do użycia nie tylko konsoli ale i zaawansowanych funkcji dostępnych z poziomu jądra Linuxa, który może być dostosowany do urządzeń mobilnych będąc wyposażonym we wsparcie dla procesorów ARM ale również ogromnych farm serwerowych współpracujących ze sobą w sposób synchroniczny i tak zoptymalizowany by mogły sprostać wymogom najbardziej wymagających systemów serwerowych jak i klienckich gdzie odpowiednia konfiguracja dla profesjonalnego administratora niejednokrotnie może stanowić duże wyzwanie a odpowiednie szkolenie pozwoli mu usystematyzować niezbędną wiedzę i umiejętności nabyte w praktyce zdobywając wiadomości systematyzujące wiedzę i uzupełniające ewentualne elementy, które konieczne są do poukładania by praca administratora była bardziej zoptymalizowana i skuteczna. 

Każde szkolenie zawierające zagadnienia z systemów wbudowanych musi obejmować podstawy programowania, opanowanie jądra Kernel jak i systemów IoT (Internet of Things), które stanowią przyszłość technologii informatycznych gdzie technologia i robotyka wraz z urządzeniami codziennego użytku zaczynają coraz bardziej współgrać ze sobą i stanowić jedną całość gdzie niejednokrotnie najbardziej pospolite urządzenia są połączone z internetem i zarządzane przez systemy informatyczne. Takie szkolenia o których tutaj mowa w pełni spełniają wymagania tego typu technologii i warto jest skorzystać z takiej formy szkolenia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%