Zamknij

Jak wybrać podłogę do kuchni?

00:00, 31.08.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Podłoga w kuchni, jak i w każdym innym pomieszczeniu naszego domu lub mieszkania, to inwestycja na wiele lat. Poza tym to bardzo ważny element wystroju wnętrza. To właśnie z tych powodów tak ważny okazuje się jej staranny wybór. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wyłożenie jej drewnem.

Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Jak wynika z bloga DLH, podłoga w kuchni może być wykonana z wielu materiałów, a wśród z nich z drewna. Do wyboru są podłogi lite i warstwowe produkowane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drewna, które dzięki odpowiedniej impregnacji mogą być wykorzystywane także w tego typu przestrzeniach.

Lita czy warstwowa?

Deska lita produkowana jest w całości z jednego kawałka drewna. Produkty DLH tego typu łączy się na pióro-wpust, klejąc je do podłoża. Taki montaż zapewnia im stabilność i dobrą akustykę, ponieważ eliminuje efekt stukania. W związku z tym deski lite świetnie sprawdzą w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, takich jak na przykład kuchnie, jednak nie można w tym przypadku zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu drewna przed wilgocią. Podłogę litą można wielokrotnie cyklinować (3-4 razy w ciągu życia parkietu), co przy założeniu, że czynność tą wykonujemy co 10-15 lat, oznacza, że posłuży nam ona naprawdę wiele lat. Na rynku dostępne są także podłogi warstwowe. DLH oferuje na przykład deski o dwuwarstwowej i trójwarstwowej budowie. Wierzchnią warstwę takich produktów wytwarza się z docelowego, szlachetnego gatunku drewna - w przypadku DLH dębiny - natomiast spodnie z innych mniej szlachetnych odmian lub materiałów drewnopochodnych. Warstwy łączy się przeciwprężnie, dzięki czemu podłoga jest bardziej stabilna i mniej podatna na odkształcenia. Produkty tego typu można stosować na ogrzewaniu podłogowym oraz można je kilkukrotnie (w zależności od grubości warstwy wierzchniej) cyklinować, odświeżając tym sposobem ich wygląd. W DLH w zależności od kolekcji podłogi warstwowe dostępne są z zamkiem „na klik”, który łączy naturalność tradycyjnego parkietu z szybkością i łatwością montażu paneli lub w wersji łączenia na pióro-wpust.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%