Zamknij

Na czym polega frezowanie kominów?

10:06, 19.08.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:07, 19.08.2019

Naprawa uszkodzonego komina nie jest prostym zadaniem. Utrudniony dostęp, zalegające spaliny, a także niewielki rozmiar otworu kominowego sprawiają, że potrzebna do tego jest specjalna technologia. Za takie uważa się nowoczesne metody frezowania kominów, z których coraz chętniej korzystają właściciele domów i zarządcy budynków wielorodzinnych. Czym jest frezowanie kominów i kiedy warto się na nie zdecydować?

Frezowanie kominów - na czym polega?

Głównym zadaniem frezowania komina jest zwiększenie jego średnicy - im większy jest przekrój systemu kominowego, tym lepiej przebiega przepływ spalin przez niego. Stosowanie niewłaściwych materiałów podczas palenia może powodować zarastanie się jego ścian przez sadzę, co z kolei przekłada się na zmniejszenie ciągu i zwiększenie szkodliwości.

Samo frezowanie to nic innego jak rozwiercanie kominów, a następnie wypełnieniu jego ścian specjalnymi materiałami ochronnymi. Do tego celu wykorzystuje się specjalne frezarki, dzięki którym kominiarz krok po kroku rozwierca przewód. Jest to metoda nieinwazyjne, czyli do jej przeprowadzenia nie ma konieczności rozbierania ścian oraz elementów dachu budynku.

Kiedy decydować się frezowanie komina?

System kominowy powinien zostać poddany frezowaniu, kiedy nie ma on właściwego ciągu lub jest całkowicie nieszczelny. Stosowanie tej metody zaleca się również w przypadku wymiany pieca - kiedy decydujemy się na założenie pieca gazowego, przewód kominowy powinien być szeroki, dlatego należy pozbyć się sadzy i brudu w nim zalegającego.

Zabieg frezowania komina przeprowadzany jest również w celu ograniczenia lub eliminacji zanieczyszczeń, które przedostają się do środowiska. W momencie, kiedy jego ściany są zabrudzone i pełne sadzy, do atmosfery przedostaje się znacznie więcej szkodliwych substancji, niż kiedy mamy do czynienia z czystym otworem.

Coraz częściej decydujemy się na frezowanie!

Jak widać po ilości zapytań w wyszukiwarce Google typu: frezowanie komina Śląsk, frezowanie kominów Śląsk i podobnych, rośnie w Polsce zainteresowanie tego typu usługami. W dużym stopniu, wpływ na to ma popularyzacja wymiany pieców na nowe, których założenie wymaga poszerzenia otworu kominowego.

Frezowanie kominów cieszy się coraz większą popularnością również ze względu na fakt, rosnącej świadomości ekologicznej. System kominowy poddany procesowi frezowania emituje dużo mniej zanieczyszczeń niż klasyczny przewód, który pełen jest sadzy oraz brudu powstających przez używanie niewłaściwych materiałów w czasie palenia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%