Zamknij

Własna oczyszczalnia. Czemu warto?

08:45, 17.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:45, 17.06.2019

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma ochrona środowiska naturalnego. Możemy zatroszczyć się o nie na wiele sposób. Wśród technologii, które umożliwiają poprawienie stanu przyrody warto wymienić chociażby przydomową oczyszczalnię ścieków. Ta nie tylko eliminuje problem nieczystości przedostających się do gleby, ale też przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z gospodarką ściekową. Oszczędności płynące z takiej inwestycji najłatwiej widoczne są w przypadku obiektów turystycznych i publicznych, takich jak ośrodki wczasowe, hotele czy różnego rodzaju firmy.

 

  1. Oczyszczalnia dla hoteli – jak działa?

  2. Przydomowa oczyszczalnia – czemu warto?

  3. Oczyszczalnia ścieków – kiedy wybrać?

 

Oczyszczalnia dla hoteli – jak działa?

Urządzenia takie jak oczyszczalnia dla hoteli czy indywidualnych gospodarstw domowych wykorzystują naturalną aktywność bakterii. Te umieszcza się w pojemniku o odpowiedniej pojemności, wykonanym z wytrzymałego tworzywa – zazwyczaj w tym celu stosuje się włókno szklane. Do zbiornika kierowane są ścieki, a w nim następuje proces fermentacji nieczystości, w wyniku którego neutralizowane są wszystkie niebezpieczne dla ludzi i środowiska przyrodniczego substancje. Tak oczyszczone ścieki mogą być bez obaw odprowadzone do głębokich warstw gleby, gdzie służy jako materiał użyźniający.

 

Przydomowa oczyszczalnia – czemu warto?

Dla wielu klientów kluczowym argumentem przemawiającym za montażem oczyszczalni okazują się względy środowiskowe. Przydomowa oczyszczalnia ścieków pozwala też na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, którą musielibyśmy wydać na odprowadzenie ścieków lub wywóz ścieków. To, jaka suma pozostanie w naszym portfelu, uzależnione jest oczywiście od ilości ścieków. Na inwestycji najbardziej zyskają klienci generujący spore ilości ścieków. Przy dziesięciu metrach sześciennych dziennie oszczędności mogą wynieść blisko 40 tysięcy złotych rocznie w porównaniu do sytuacji, w której używalibyśmy tradycyjnego szamba.

 

Oczyszczalnia ścieków – kiedy wybrać?

Oczyszczalnia ścieków okaże się dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Szczególnie przydatna będzie jednak w hotelach, ośrodkach wczasowych czy polach kempingowych zlokalizowanych z dala od sieci kanalizacyjnej – a to przecież nie jest rzadkością w przypadku obiektów turystycznych. Na montaż własnej mikrobiologicznej oczyszczalni ścieków często decydują się także różnego rodzaju firmy – zakłady przemysłowe, magazyny czy centra przeładunkowe położone poza obszarami miejskimi.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%