Zamknij

Drabiny dielektryczne, zastosowanie, jak dobrać odpowiedni model, jakie firmy z nich korzystają, przedziały cenowe

11:51, 30.05.2019 Materiał Partnera Aktualizacja: 11:54, 30.05.2019

Zastosowanie drabin dielektrycznych

Drabiny dielektryczne ECI wykonane są z materiałów sztucznych nieprzewodzących prądu elektrycznego. Z tego też względu znajdują zastosowanie do prac na wysokości przy instalacjach elektrycznych pod napięciem do 1000 V oraz przy pracach bez napięcia w pobliżu sieci o napięciu znamionowym do 36 kV. Dzięki ich rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz skutecznemu izolowaniu operatora od podłoża gwarantują bezpieczną i komfortową pracę na wysokości.

Jak dobrać odpowiedni model drabiny dielektrycznej?

Na rynku spotkać można wiele rodzajów drabin dielektrycznych, które różnią się konstrukcją oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Wśród najpowszechniejszych drabin dielektrycznych wymienić należy m.in. drabiny dwustronne z tworzywa sztucznego, drabiny dwustronne ze stopniami po obydwu stronach, drabiny rozsuwane linką z podłużnicami i drabiny przystawne. Do bardziej specjalistycznych zadań wykorzystuje się drabiny dielektryczne wieloelementowe, podesty drabinowe i wysięgniki drabinowe do prac na wysokościach powyżej 5 m.

Pod względem materiału, z którego wykonano drabiny, wyróżnia się drabiny z tworzywa sztucznego oraz drabiny z włókna szklanego. Drabiny z tworzyw sztucznych gwarantują ochronę przed napięciem 1000 V AC i 1500 V. Z kolei drabiny z włókna szklanego zapewniają izolację na poziomie do 20000 V/cm2.

Kto korzysta z drabin dielektrycznych?

Z drabin dielektrycznych z powodzeniem korzystają elektrycy, monterzy, instalatorzy oraz wszyscy operatorzy pracujący na wysokości w otoczeniu urządzeń elektrycznych, instalacji, kabli i przewodów, które mogą stanowić zagrożenie porażenia.

Przedziały cenowe drabin dielektrycznych

Drabiny dielektryczne oferowane są w szerokim zakresie cenowym. Najtańszymi drabinami tego typu są niskie drabiny rozstawne z tworzywa sztucznego. Ich ceny zaczynają się od 1500 złotych. Wyższe drabiny przystawne i rozsuwane z podłużnicami to wydatek rzędu od 1000 do nawet 5000 złotych. Najdroższymi drabinami dielektrycznymi są wysięgniki drabinowe, a także podesty drabinowe, których ceny zaczynają się od ok. 7000 złotych.

Powyższy artykuł został przygotowany we współpracy z firmą ECI , liderem rozwiązań dla przemysłu w Polsce ( https://www.eci.com.pl )

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%