Zamknij
REKLAMA
Zdj. ilustracyjne/pixabay/Pexels

Kąpiel rozjaśniająca włosy. Jak zrobić i jaki daje efekt?

19.04.2022Paulina Zielińska Paulina Zielińska

Kąpiel rozjaśniająca włosy. Jak zrobić i jaki daje efekt?

Marzy ci się jaśniejszy odcień włosów lub blond refleksy bez konieczności farbowania i niszczenia włosów? Dowiedz się czym jest kąpiel rozjaśniająca włosy, jak ją wykonać i jaki daje efekt. 

Czym jest kąpiel rozjaśniająca włosy i jak ją wykonać?

Kąpiel rozjaśniająca, inaczej rozjaśnianie włosów na mokro, polega na nałożeniu na wilgotne włosy mieszanki wody, kremu rozjaśniającego oraz szamponu, bądź odżywki. Utworzoną przez nas mieszankę nakładamy bezpośrednio na łodygę włosa, omijając przy tym skórę głowy.

fot. Ron Lach / Pexels

Czym kąpiel rozjaśniająca różni się od standardowego rozjaśniania?

Metoda ta od zwykłego rozjaśniania różni się przede wszystkim miejscem nakładania specyfiku. Nakładając mieszankę na łodygę włosów nie niszczymy ich, tak jak podczas rozjaśniania ich całej powierzchni. Ponadto metoda kąpieli rozjaśniającej daje łagodniejszy, naturalny efekt i można stosować ją w domu. 

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekt kąpieli rozjaśniającej zależy przede wszystkim od częstości jej wykonywania. W przypadku systematycznego powtarzania kąpieli efekt jest oczywiście bardziej widoczny. Bardzo ważny jest też sam rozjaśniacz. Dzisiejszy rynek zbytu oferuje nam całą masę rozjaśniaczy, które różnią się odcieniami oraz stopniem rozjaśnienia. Efekt kąpieli zależy również od koloru włosów osoby stosującej tą metodę. Im jaśniejsze włosy tym efekt będzie bardziej widoczny.

fot. Elina Sazonova /Pexels

Efektami jednorazowej kąpieli rozjaśniającej są:

  • rozjaśnienie włosów o maksymalnie o 2-3 tony
  • łagodna zmiana koloru
  • odświeżenie rozjaśniania
  • delikatne refleksy

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz