Zamknij
REKLAMA
Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION z Pexels

Zakupy w second handzie. Uważaj co i za ile kupujesz!

02.03.2022Paulina Zielińska Paulina Zielińska

Zakupy w second handzie. Uważaj co i za ile kupujesz!

Na przestrzeni ostatnich lat zakupy w sklepach typu second hand stają się coraz modniejsze. Niskie ceny i możliwość zakupu produktów topowych marek w naprawdę niskich cenach są świetnym argumentem przyciągającym coraz to większą liczbę klientów. Tymczasem wiele osób staje się ofiarą zakupu produktów "z drugiej ręki". Jak uniknąć wpadek podczas zakupów w second handzie? Na co zwracać szczególną uwagę oraz jakie produkty wybierać? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Zdjęcie autorstwa Ihor Rapita z Pexels

Jakość

To, czy zakupiona rzecz będzie służyła nam przez jeden, bądź kilka sezonów zależy od jej jakości. Wspomniana jakość tyczy się zarówno jakości wykonania, jak i jakości użytych materiałów. Przed zakupem produktu ważne jest, aby sprawdzić skład materiałów użytych do jego produkcji, a także zwrócić uwagę na przeszycia oraz stabilność ozdób, czy nadruku. 

Materiał

Materiał z jakiego uszyta jest interesująca nas rzecz jest bardzo istotny. Naturalne materiały takie jak bawełna, bambus, jedwab, len, wełna czy kaszmir zapewniają długą żywotność ubrania, jego wytrzymałość, delikatność dla skóry oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Materiały syntetyczne natomiast charakteryzują się podatnością na zmechacenia, brakiem przewiewności, niskim stopniem wchłaniania wody oraz podatnością na zgniecenia. 

Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Marka i wartość

W przypadku zakupów w second handzie bardzo ważna jest znajomość konkretnych marek, czy też projektantów. Dzięki takiej wiedzy osoba kupująca z łatwością będzie w stanie odróżnić prawdziwą okazję od tej pozornej. Obeznanie w markach odzieżowych pozwoli na oddzielenie oryginalnych i kosztownych produktów, których cena jest kilkakrotnie niższa, od tych, których cena nie różni się znacząco od tej pierwotnej.

Wady

Przed zakupem konkretnych ubrań, czy też akcesorii odzieżowych warto dokładnie sprawdzić dany produkt. Odstające nitki, pęknięte szwy, małe dziurki w materiale, czy też ubytki w ozdobach to częste przypadki wad ubrań "z drugiej ręki". Często wady są bardzo małe i nie dostrzegamy ich na pierwszy rzut oka, dlatego też, przed zakupem należy dokładnie obejrzeć daną rzecz i upewnić się o jej nienaruszonym stanie.

Zdjęcie autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels

[Popularne marki premium, najmodniejsze ubrania oraz dodatki w Gorlicach]  https://instagram.com/cocoloco_boutique?utm_medium=copy_link


komentarz (1)

kart3=-0kart3=-0

0 0

ja nie kupuję tylko bielizny -bo to nie estetyczne pisząc dość łagodnie 17:07, 07.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz