Zamknij
REKLAMA

Noszenie maseczek na dworze jest bez sensu. Tak mówi doradca premiera!

13:00, 16.04.2021 | M.O.
Skomentuj Wypowiedź prof. Miłosza Parczewskiego wzbudziła sporo kontrowersji. Fot. screen z Popołudniowej Rozmowy w RMF FM
REKLAMA

Prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze powołując się na badania stwierdził, że "noszenie maseczek na dworze jest bez sensu". Czy to oznacza, że obowiązek ten zostanie zniesiony?

W popołudniowej rozmowie w RMF FM gościem Marcina Zaborskiego był prof. Miłosz Parczewski. Rozmawiano o niektórych z wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Przywoływano kwestie powrotu dzieci do szkół i zamknięcia salonów fryzjerskich. 

Ekspert mówił, że nie ma danych, które wskazałyby, że decyzja o zamknięciu branży beauty była dobra.

- Otwarcie salonów fryzjerskich jest dyskutowane w różny sposób. Wiele krajów nigdy ich nie zamknęło. Nie ma dobrych danych (pokazujących - przyp. red.), że ta decyzja była dobra - powiedział na antenie RMF FM prof. Miłosz Parczewski. 

Największym echem odbiło się jednak w sieci stwierdzenie, że "noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie ma sensu".

- Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu i jest istotne epidemiologicznie to to, że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Noszenie masek na dworze jest bez sensu - ocenił.

To zdanie wzbudza sporo kontrowersji. Obecnie w Polsce obowiązuje nakaz ich noszenia w przestrzeni publicznej, a niestosowanie się do tego zapisu jest karalne. 

Czy te stwierdzenia członka Rady Medycznej przy premierze sprawiają, że w niedalekiej przyszłości salony zostałyby otwarte, a na dworze nie trzeba byłoby nosić maseczek?

Tego jednak prof. Parczewski nie potwierdził. Mimo wszystko, jego zdaniem, w obostrzenia, już w wakacje, zostaną znacznie poluzowane.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MaroMaro

4 3

Doradca Premiera przygotowuje mu grunt aby mógł wyjść z twarzą z kretyńskich decyzji? 16:26, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jan 1Jan 1

2 1

Czytam Cię często maro i rzadko się z Tobą zgadzam ale pod kątem naszych rządzących masz 100 procent racji 21:37, 16.04.2021


GorlikGorlik

2 2

Jaki rząd tacy doradcy - ŻENADA! 17:03, 17.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam1adam1

2 1

"Specjalista" stwierdził to co myślący logicznie ludzie wiedzą od dawna. Gdyby to bylo skuteczne to po tylu miesiącach noszenia po wirusie nie byłoby ani śladu. 13:49, 18.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sPISeksPISek

1 0

Zdecydowanie bylo by juz po .... jezeli wszyscy by sie do tego stosowali oraz do innych zasad.
08:39, 19.04.2021


REKLAMA
0%