Zamknij
REKLAMA

Nowe rozwiązanie ws. 500+. Płynie wprost z PiS. Będą zmiany?

12:55, 28.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Europosłanka Elżbieta Rafalska, która jako minister rodziny wprowadzała program "Rodzina 500+" mówi o konieczności waloryzacji świadczenia. Co na to rząd? 

500+ traci na wartości. Będzie waloryzacja? 

Ostatnia zmiana w programie miała miejsce w 2019 roku. Wtedy zdecydowano, że świadczenie będzie przysługiwało na pierwsze dziecko. Wcześniejsza wersja programu mówiła o przyznaniu pomocy finansowej wyłącznie na drugą pociechę i każdą kolejną. 

Wiele mówi się także o konieczności waloryzacji świadczenia. Szalejąca inflacja sprawia, że wartość świadczenia obecnie jest zdecydowanie niższą niż w momencie wejścia w życie programu. 

Zwolenniczką waloryzacji jest Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, która odpowiadała za wdrożenie programu. 

- Uważam, że co trzy lata powinna być waloryzacja i teraz jest dobra na to chwila - podkreśla i dodaje, że obecnie to dobra chwila na taki ruch. 

Rafalska jednocześnie tłumaczy, że stanowiłoby to wyzwanie dla budżetu. Tylko dodatek w postaci 50 zł oznaczałby wzrost wydatków o 4 mld zł miesięcznie. 

500+. Będzie dodatek inflacyjny? 

Była minister rodzin, Elżbieta Rafalska ma jeszcze jeden pomysł. Europosłanka wskazuje, że świadczenie mogłoby być zróżnicowane w zależności od wielkości rodziny. 

Dodatek inflacyjny miałyby dostawać wielodzietne rodziny, ale tylko na czas "wielkiej drożyzny". 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ando87ando87

1 2

jak przyjaciółeczki pisowskie tak dobrze zarabiają w eurokołchozie to nie widzę problemu, żeby się składać na tłuszcze poliniacką...dzieci są rodziców, a nie państwa i to rodzice mają pracować i utrzymywać dzieci... 11:57, 29.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

D.D.

2 1

Domorosly polityk/polityczka, dala/dal glos, jak zwykle bez sesu logicznego, wiadomo indywidua z totalnej opozycji nic innego nie potrafia merytorycznego zaproponowac, zwykle bezprogramowe, bezideowe zera. 12:21, 29.05.2022


A czy to ważne...A czy to ważne...

0 0

Cytat: "Wiele mówi się także o konieczności waloryzacji świadczenia. Szalejąca inflacja sprawia, że wartość świadczenia obecnie jest zdecydowanie niższą niż w momencie wejścia w życie programu."
Ale problemem nie jest samo w sobie 500+ (oczywiście nie zmieniam zdania- "***** socjalizm"). Problem jest taki, że program nie odniósł spodziewanego efektu. Ci rozsądniejsi pracują i zarządzają tym świadczeniem. Patusy zaś ciągną z niego ile wlezie. A najważniejszy cel, czyli zwiększenie populacji naszego kraju (walka z niżem demograficznym) dalej jest bez obiecujących zmian. Dlatego należy ten program poważniej zreformować, a nie wprowadzać kosmetyczne zmiany.
Cytat: "Dodatek inflacyjny miałyby dostawać wielodzietne rodziny, ale tylko na czas "wielkiej drożyzny"."
Czyli na czas przedwyborczy i na wybory. Po wyborach niech się każdy martwi o siebie. Stąd też obniżony vat będzie nie tylko do końca tego roku, a co najmniej do jesieni 2023 roku (wybory parlamentarne). Potem za benzyne będziemy płacić po 18 zł/l. *

* Oczywiście mam nadzieję że się mylę, jednakże wiem, że żaden logicznie myślący polityk nie powróci do podatku bezpośrednio przed najważniejszymi wyborami. 20:38, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%