Zamknij
REKLAMA

Kolejny kanał z grupy TVN nie dostanie koncesji? Może zniknąć z naziemnej tv

10:00, 28.11.2021 | Źródło: Wirtualna Polska / hdtvpolska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Za trzy miesiące wygaśnie koncesja naziemna dla TVN7.  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, mimo złożonego już blisko rok temu wniosku, wciąż nie wydała decyzji w tej sprawie. 

- Napięcie między Krajową Radą Radiofonii i Telewizji a grupą TVN trwa. Tym razem chodzi o przedłużenie koncesji naziemnej dla telewizji TVN7 - informuje Wirtualna Polska. 

TVN Grupa Discovery już 11 miesięcy złożyła wniosek o przedłużenie koncesji dla TVN7. Decyzja KRRiT wciąż nie zapadła. 

Sytuacja TVN7 jest znacznie trudniejsza niż TVN24, dlatego, że kanał ten znajduje się  za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej. W tym przypadku obowiązują większe restrykcje koncesyjne niż te, które dotyczą dystrybucji satelitarnej czy kablowej.

- Wniosek o udzielenie koncesji na kolejny okres w terminie ustawowym. Standardowo projekty są przygotowywane każdorazowo przy rozpatrywaniu wniosków o koncesję, także i w tym przypadku. Sprawa o koncesję na kolejny okres dla programu TVN7 była kilkakrotnie omawiana podczas posiedzenia KRRiT, ale głosowanie w sprawie rozpatrzenia wniosku jeszcze się nie odbyło - tłumaczy WP rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska. 

Dlaczego? 

Okazuje się, że to przewodniczący rady Witold Kołodziejski wstrzymuje wydanie decyzji. Kołodziejski pod koniec października wezwał o przedstawienie sytuacji właścicielskiej koncernu. 

KRRiT chce dowiedzieć się, czy spełnione są warunki art. 35 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, który określa warunki członkostwa podmiotów zagranicznych. Chodzi o to, by udział kapitałowy osób z zagranicy nie przekroczył 49 procent. Podobnie sprawa dotyczy zarządu spółki. Tam również udział osób bez obywatelstwa polskiego nie może przekroczyć 49 proc. 

- TVN bezpośrednio opiekuje się amsterdamska spółka Polish Television Holding, ale KRRiT ten status nie zadowala. Sytuację komplikuje to, że aktualna treść ustawy medialnej nie rozstrzyga tej kwestii jednoznacznie - tłumaczy serwis hdtvpolska.com.

Nadawca TVN7 miał już przekazać stosowne wyjaśnienia radzie. 

(Źródło: Wirtualna Polska / hdtvpolska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

PolskaPolska

9 9

zlikwidować wszystkie kanały tvn i będzie ok 10:35, 28.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

7 7

Nie oglądam nie polskich anty polskich tv więc mi to lotto :) 14:21, 28.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

3 0

Pomijając aspekty prawne i polityczne powiem, że tu akurat jest mi szkoda, bo TVN7 jest najlepszą stacją z grupy TVN. Ok, niby cały dzień "lecą" g*wna typu Szpitale, Szkoły i inne jakieś Trudne Sprawy czy Ukryte Prawdy, co nie zmienia faktu, że np. oferta filmowa jest znacznie ciekawsza niż TVNu (powiecie że same powtórki lecą, ale i tak statystycznie lepsze filmy niż na TVNie). 19:07, 28.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dośćdość

6 4

dość anty Polskich stacji tv 08:29, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaaerjaaer

1 1

wyłączyć całkowicie sygnał tv i internet 15:08, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%