Zamknij
REKLAMA

Czarnek: jeśli uda się powstrzymać trzecią falę epidemii, w kwietniu realny powrót do szkół

12:39, 11.03.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Jeżeli uda się powtrzymać tę trzecią falę koronawiursa - a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa - to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny" - powiedział.

Jeżeli uda się powstrzymać trzecią falę epidemii, realny jest scenariusz, że w kwietniu uczniowie powrócą do szkół - przyznał w czwartek rano w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dodał, że resort jest przygotowany na taki scenariusz. "Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia". Dodał, że właśnie by umożliwić powrót dzieci do szkół, przeprowadzono szczepienia nauczycieli. Skorzystało z nich ok. 70 proc. nauczycieli.

Z kolei zapytany o próbne egzaminy maturalne odpowiedział, że szkołom, które je przeprowadzają, to się udaje. Zaznaczył, że odbywają się one przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. "To ponad 50 proc. szkół w całej Polsce" - przypomniał.

Równocześnie minister zaznaczył, że kierując się tym doświadczeniem, w maju matury i egzamin ósmoklasisty powinny również odbyć się w trybie stacjonarnym.

Przyznał, że przegląd treści podręczników dla klas I-II szkół ponadpodstawowych, jaki odbył się na zlecenie ministerstwa, wypadł pozytywnie, a zastrzeżenia dotyczyły np. pewnych korekt językowych.

"Nadal pojawiają się jakieś sformułowania +nazistowskie obozy koncentracyjne w Polsce+. Nie. To są niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne. Warto te kwestie doprecyzować w podręcznikach, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości. To są tego typu rzeczy, na które zwróciliśmy uwagę. Generalnie ocena jest bardzo pozytywna i ten dialog z wydawcami jest bardzo dobry" - podsumował.

tor/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Nie w tym rokuNie w tym roku

4 6

Nie, zdecydowanie nie. Nawet gdy pójdą to wrócą do domu tydzień- dwa.
Dlaczego w Polsce jest jak w lesie skoro on-line się sprawdza? Kto się nie uczył to się nie uczy i siedzenie w ławce mu nie pomoże. A przynajmniej dziecko i starsi uczą sie w swoim tempie i nauczyciel nie musi powtarzać cały czas bo ktoś nie zrozumiał.
12:52, 11.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MM

8 3

Szkoła nie jest jedynie po to, aby uczyć. Do tej pory stacjonarnie też uczył się kto chciał. Szkoła ma rozwijać przede wszystkim umiejętności społeczne, bez tych umiejętności ludzkość by się nie rozwinęła. Tego się w domu przed komputerem ne nauczą. 14:54, 11.03.2021


Do MDo M

4 4

Szczególnie widać te "umiejętności społeczne" na przerwach. Uciekanie na szluga, piwo, nieprzerwany motyw dokuczania i prześladowania..i nauczyciele udający że nie widzą problemu. Gadanie, że"komputer jest taki zly" brzmi śmiesznie.. Mamy XXI w i czy tego chcemy czy nie dużo kontaktów będzie utrzymanych online. 00:03, 13.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JcJc

1 0

I po co wyborow nie ma a i tak rok stracony 20:03, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RR

2 2

Pomarzyć zawsze warto, ale realia trochę wyglądają inaczej.
Zaszczepionych pierwszą dawką 5mln a drugą 2mln, więc optymistycznie to nie wygląda.
Do tego nie przestrzeganie zasad przez część społeczeństwa co odbija się później na wszystkich.
Inni już wychodzą pełną piersią z epidemi z poza Uni Europejskiej a my dalej przygotowujemy się do kolejnej fali epidemicznej.

15:31, 21.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jolajola

1 0

bo unia kase robi na epidemii testy pokazuja cholera wie co skoro czasem jedna osoba ma dwa poztywy i trzy negatywy w jednym czasie taka tajlandie nie stac na przestoje wiec juz maja po covidzie bo z turystyki zyja i co lepsze obylo sie bez szczepien u nas to bedzie wieki trwalo bo panstwa same nie moga o niczym decydowac maja z gory zaplanowany scenariusz i tyle w temacie nie zrobisz jak UE ci kaze zabiora dotacje i kasy nie bedzie 13:25, 25.03.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%