Zamknij
REKLAMA

Rząd: w całym kraju przerwa w nauce od 4 do 17 stycznia, ale z zakazem organizacji wyjazdów na ferie

16:05, 21.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższy czas obejmujący "etap odpowiedzialności" - od 28 listopada do 27 grudnia oraz "etap stabilizacji" - najwcześniej od 28 grudnia, jeśli spadnie liczba zachorowań. Jeśli przekroczymy średnią liczbę zakażeń na poziomie 27 tys., możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej.

Od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. będzie trwała w całym kraju przerwa w nauce, zastąpi ona dotychczasowe ferie zimowe, jednak dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe - przekazano na rządowej stronie gov.pl.

W komunikacie zamieszczonym na stronie gov.pl przekazano, że w 2021 r. ferie zimowe będą trwać od 4 do 17 stycznia, ale będzie obowiązywał zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

"Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe" - czytamy w komunikacie.

Zapewniono jednocześnie, że rząd wspiera branżę turystyczną. "Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu" - zapowiedziano na rządowej stronie. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mrr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OprawacaOprawaca

2 0

Dzieci nadal pozostają w domach. Są od marca tego roku w domach. Co komu z przerwy w nauczaniu. Ileż można siedzieć w domu!!!! Ktos z tych mędrców zastanowił się jakie szkody wyrządza covid dzieciom a jakie wyrządzi tym zamknięciem w psychice?? Ileż mozna siedzieć przed komputerem i smartfonem?? 18:48, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaka przerwa Jaka przerwa

2 0

Przecież od marca mają przerwę. Nauka online to kpina, uczą się mało co 21:51, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenZen

1 0

A zakaz wyjazdów na jakiej podstawie? Mamy stan wyjątkowy? Coś mnie pewnie ominęło. 12:49, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA