Zamknij
REKLAMA

Gdzie w Krakowie buduje się najwięcej?

13:22, 19.07.2021 | materiały partnera

Stolica Małopolski jest ważnym centrum turystycznym, kulturalnym i biznesowym. Nie bez powodu wciąż przyciąga nie tylko wielu turystów, ale też osoby zainteresowane osiedleniem się tu na stałe. Popyt na nowe mieszkania w Krakowie utrzymuje się na wysokim poziomie i cały czas góruje nad podażą. Deweloperzy stale pracują nad tym, by zaspokoić tak duże zapotrzebowanie. Gdzie znajduje się najwięcej rozpoczętych lub planowanych inwestycji deweloperskich?

Rynek nieruchomości w Krakowie

Oferta mieszkań na sprzedaż w dawnej stolicy Polski jest dość zróżnicowana. Na krakowskim rynku nieruchomości wzrasta zainteresowanie nowymi lokalami mieszkalnymi. Znacząco wyprzedza popularność nieruchomości z tzw. drugiej ręki. W najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach Krakowa powstaje także coraz większa liczba nowoczesnych obiektów biurowych. Na terenie stolicy Małopolski znajduje się również wiele rozrastających się hal magazynowych i produkcyjnych oraz budynków przemysłowych.

Deweloperzy w Krakowie budują nie tylko nowoczesne osiedla mieszkaniowe, ale też domy szeregowe czy bliźniacze. Wiele nowych inwestycji deweloperskich to kameralne enklawy, które składają się z kilku budynków wielorodzinnych. Dynamicznie rozbudowywane są dzielnice doskonale skomunikowane z centrum Krakowa, na przykład Bronowice czy Prądnik Biały. Od kilku lat cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. W związku z tym obszary te są najbardziej pożądane przez deweloperów.

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Wysokie miejsce w rankingu popularnych dzielnic (czerwiec 2021 roku) zajmuje Prądnik Biały, położony z dala od zgiełku miasta i w otoczeniu zieleni. Z roku na rok przybywa tam mieszkańców w różnym wieku. Doskonale rozwinięta komunikacja miejska sprawia, że można stąd szybko dojechać w pozostałe części miasta lub do okolicznych miejscowości. Na terenie Prądnika Białego powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, takie jak: SenTOTU etap II, Murapol Parki Krakowa czy Przestrzenie Banacha II. Budowane tam mieszkania będą oddane do użytkowania w 2022 lub 2023 r.

W czołówce najpopularniejszych dzielnic Krakowa znajdują się także Bronowice. Kameralna okolica cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych osób – studentów, pracujących singli oraz rodzin z dziećmi. W Bronowicach powstaje wiele atrakcyjnych i nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują nowe inwestycje deweloperskie, m.in.: Green Park Villa II, Mieszkaj w Mieście – etap Reżyserów budynek J, Hamernia 29 II, Osiedle KRK, Apartamenty Bronowicka 5, U Przybyszewskiego, BronoVia.

Rozbudowywane są także Czyżyny, czyli jedna z centralnych dzielnic Krakowa. W tej części miasta przeważają wielokondygnacyjne bloki, zlokalizowane wśród rozległych terenów zielonych. W dzielnicy Czyżyny budowane są nowe osiedla deweloperskie, takie jak: Centralna Park, Apartamenty Woźniców, Solaris Park etap II, Imperial Citi Yes, Willa Sołtysowska czy Aleja Pokoju. Do rozwijających się rejonów Krakowa można też zaliczyć Grzegórzki, Łagiewniki, Borek Fałęcki oraz Dębniki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%