Zamknij

Jazda na rowerze - czy wiesz, jakie zalety się z nią wiążą?

08:28, 11.05.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:29, 11.05.2021

Dawno już nie trenowałeś, a po zimie Twoja forma woła o pomstę do nieba? W takim razie na początek możesz zainteresować się jazdą na rowerze. Ta przyjemna dyscyplina łączy w sobie ćwiczenia kondycyjne i rekreację. Zobacz, jakie korzyści płyną z regularnych przejażdżek na rowerze.

Korzyść numer 1: spalanie tkanki tłuszczowej i ładna sylwetka

Rower to świetny sposób na bardziej sportowy styl życia. W przypadku tych osób, które mają siedzący tryb i ruszają się bardzo mało, przejażdżka rowerowa może stanowić doskonałą metodę na podkręcenie metabolizmu, a więc szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i ukształtowanie ładnej sylwetki. W zależności od wagi, wzrostu i tempa jazdy użytkownika godzina spędzona na siodełku oznacza spalenie od 300 do nawet 600 kcal. Rower trekkingowy sprawdzi się także w przypadku osób o bardzo dużej nadwadze. Po kilku tygodniach regularnej jazdy widać pierwsze efekty ukształtowania ciała w postaci lekko wymodelowanych pleców, przedramion, ud i łydek. Produkty białkowe, które mogą stanowić uzupełnienie codziennej, zbilansowanej diety, znajdziesz w sklepie internetowym https://www.bodypak.pl/pl/.

Korzyść numer 2: lepsze samopoczucie oraz redukcja stresu i napięcia

Rower świetnie wpływa na jakość snu oraz poziom wypoczynku. Poprawia wydajność umysłową, niweluje stres i napięcia nagromadzone w ciągu dnia. Stanowi też doskonały początek do wejścia w większy rytm aktywności fizycznej. Rower dostarcza również pozytywnych bodźców psychologicznych, rozluźniając i relaksując nie tylko ciało, ale również umysł.

Korzyść numer 3: lepsza pojemność płuc i dotlenienie organizmu

Regularna jazda na rowerze pozwala zwiększyć pojemność płuc. W ten sposób krew staje się bardziej przesycona tlenem, a wraz z nią wszystkie organy i tkanki organizmu. Co ważne, na regularnej aktywności rowerowej korzysta również serce – zwiększa się nie tylko jego pojemność, ale również objętość. Poza tym jazda na rowerze zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca.

Korzyść numer 4: sport bezpieczny dla użytkowników w każdym wieku i o różnej wadze

Ruch na rowerze jest na tyle fizjologiczny i naturalny, że nie obciąża zbyt mocno układu kostno-stawowego. Nie jest obarczony dużym ryzykiem kontuzji czy przeciążeniami, co powoduje, że jest zalecany także w przypadku osób ze zmianami zwyrodnieniowymi. Jazda na rowerze sprzyja kompleksowemu odżywieniu tkanek oraz odpowiedniej przemianie metabolicznej. Może być zatem podejmowany przez każdego – o ile oczywiście pokonywany dystans jest dopasowany do możliwości i kondycji danej osoby.

Korzyść numer 5: zapobieganie miażdżycy, żylakom i zakrzepom

Jazda na rowerze to również sposób na zniwelowanie ryzyka zachorowania na miażdżycę. Wszystko dzięki obniżeniu złego cholesterolu. Wystarczy wsiąść na rower kilka razy w tygodniu i spędzić na nim aktywnie co najmniej godzinę, aby odsunąć od siebie tę niebezpieczną chorobę. Ponadto jazda na rowerze wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia żylaków, a także ogranicza powstawanie zakrzepów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%