Zamknij

Pożyczka społecznościowa - co to jest i z czym to się je?

14:27, 19.02.2021 artykuł sponsorowany

Pożyczki społecznościowe są formą alternatywną wobec pożyczek chwilówek, które są udzielane przez przez różne pozabankowe instytucje czy też kredytów gotówkowych w bankach, a także w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Pożyczka społecznościowa nazywana też pożyczką społeczną lub social lending charakteryzuje się tym, że zawierana jest umowa pożyczkowa pomiędzy osobami fizycznymi w sposób bezpośredni. Pożyczka ta ma formę umowy cywilno-prawnej: jej przedmiot to konkretna suma pieniędzy, którą jedna osoba fizyczna użycza drugiej.

 

Kredyt a pożyczka społecznościowa ? różnice

Pożyczki społecznościowe nie podlegają żadnemu nadzorowi ze strony zewnętrznych instytucji takich jak bank czy prawo bankowe lub Komisja Nadzoru Finansowego, zupełnie odwrotnie zaś jest w przypadku kredytów. Pożyczka społecznościowa nie jest zatem formą kredytu gotówkowego, opiera się bowiem na relacji peer to peer bez udziału banku. Co ciekawe, pożyczkodawcy udzielający pożyczek społecznościowych nie mają dostępu do historii czy zdolności kredytowej danej osoby, ponieważ udostępnianie takich informacji jest niezgodne z prawem. Więcej informacji możesz uzyskać na stronie https://udziele-pozyczki.pl.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę społecznościową?

O pożyczkę społecznościową najłatwiej postarać się dzięki stronom, których powstanie jest dedykowane tym celom. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że strony te czy też serwisy nie są same w sobie pożyczkodawcami, a jedynie stanowią formę narzędzi umożliwiających podjęci pożyczki peer to peer. Zatem aby móc otrzymać pożyczkę, należy zarejestrować się na danej stronie i wyszukać ofertę odpowiadającą naszym wymaganiom. Nasz profil musi zostać zweryfikowany. Serwisy oferujące taką usługę zwykle pobierają także niewielką prowizję. W niektórych przypadkach także osoby ubiegające się o pożyczkę przedstawiają oferowane dla osoby pożyczającej wynagrodzenie oraz datę spłaty i jej formę (całkowita, na raty itd.). 
 

Pożyczka społecznościowa ? wady i zalety rozwiązania

Pewien niepokój na pewno może budzić fakt, że owa pożyczka społecznościowa jest jak gdyby trochę poza systemem ? nie ma instytucji, która zarządza całym procesem, wszystko dzieje się za pośrednictwem serwisu. Z drugiej strony, żeby otrzymać taką pożyczkę istnieją o wiele mniejsze wymogi niż w przypadku banku, gdzie potrzeba wielu dokumentów i cały proces może trwać długo. W banku jednak na pewno możemy pożyczyć zdecydowanie wyższe kwoty niż w przypadku pożyczek społecznościowych. Oferta tego rodzaju pożyczek jest dosyć szeroko dostępna w Polsce i może być ostatnią deską ratunku dla osób w kryzysie finansowym. Opinie na temat pożyczek społecznościowych możesz znaleźć tutaj.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%