Zamknij
REKLAMA

Żaluzje, Rolety oraz Plisy - Co wybrać do domu?

00:00, 08.01.2021 | materiały partnera

Upały doskwierają nam coraz bardziej. Nie tylko ilość upalnych dni jest coraz większa, ale także temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza są coraz częstsze. Wysokie temperatury źle wpływają na nasze samopoczucie, powodują szybsze zmęczenie. Na nadmierne nagrzanie narażone są szczególnie pomieszczenia z witryną południową i zachodnią, to wtedy promienie słoneczne są najsilniejsze, a szyby w oknach dodatkowo potęgują ich działanie. Zamiast drogiej klimatyzacji można zastosować mniej kosztowne rozwiązania.

Jak zabezpieczyć okna przed słońcem?

Kiedyś okna zasłaniało się firankami i zasłonami. Firanki stanowiły element dekoracyjny, natomiast ciężkie pluszowe lub aksamitne zasłony chroniły przed słońcem. Na szczęście odeszły już do lamusa. Doskonale gromadziły kurz sprzyjający rozwojowi roztoczy, niebezpiecznych dla osób z alergią i astmą. Utrzymanie ich w czystości było trudne i wymagało wiele wysiłku.

Nowoczesne technologie pozwoliły na zastąpienie ich żaluzjami, roletami oraz plisami. Generalnie ich zadaniem jest osłona okna przed słońcem i zapewnienie prywatności. Na wybór konkretnego rozwiązania wpływa wiele czynników, takich jak cena, sposób montażu, aranżacja.

Żaluzje

To stary sposób przyciemniania okien. Żaluzje to lamele o rożnej szerokości, które mogą obracać się o 180 stopni. Pozwala to na regulację dopływu światła do pomieszczenia. Ich zaletą jest niska cena, która jednak nie rekompensuje wad.

Pierwsze żaluzje wykonywały były wyłącznie z aluminium, które zabezpieczały przed światłem, ale szybko się nagrzewały i oddawały to ciepło do wnętrza pomieszczenia. Obecnie coraz częściej do wykonywania żaluzji stosuje się tworzywa sztuczne, bambus lub cienkie lamele drewniane.

Alt= żaluzja aluminiowa

Żaluzje aluminiowe dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych, na klatkach schodowy lub w bardzo małych łazienkach.

Rolety

Rolety to obecnie najpopularniejszy sposób na zabezpieczenie pomieszczeń przed działaniem światła i wysoką temperaturą. Mogą być wykonane z tkanin naturalnych lub z dodatkiem włókien syntetycznych. To pozwala na dobranie ich zgodnie z potrzebami. Rolety z powłoką antyrefleksyjną skutecznie będą odbijały promienie słoneczne i zabezpieczą pokój przed nagrzaniem. Rolety dzień noc pozwolą na regulowanie dopływu światła w zależności od pory dnia, ale zapewniają także całkowite zaciemnienie.

Alt =roleta dzień i noc

Rolety materiałowe dają duże możliwości aranżacji wnętrza. Bogaty wybór kolorów pozwala na wybór rolet nie tylko w podstawowych kolorach, ale także w różnych odcieniach lub z różnymi deseniami. Doskonale wpisują się w stylizacje nowoczesne, ale także te bardziej klasyczne. W tym ostatnim wypadku warto postawić na rolety rzymskie. Tkanina układa się w piękne fałdy zdobiące okno.

Plisy

Ze względu na nowoczesne rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością jako wewnętrzne zabezpieczenie okien przed nadmiernym nagrzaniem. Ich największą zaletą jest zastosowany system. Roleta umieszczona jest kasetach, górnej lub dolnej. Pozwala to na łatwe zasłanianie okna na różnych wysokościach, w zależności od potrzeb. Największą ich zaletą jest możliwość dowolnego dostosowania ich kształtu. Bez problemu można zamontować je w oknach półokrągłych lub okrągłych.

Rolety gorlickie

Rolety Gorlice to określenie nieodrębnego rodzaju rolet okiennych, ale ich jakości i nowoczesnych rozwiązań. To przykład jak dzięki funduszom europejskim można nie tylko założyć własną firmę, ale także zbudować markę o szerszym zasięgu.

Gorlice to małe miasteczko na Podkarpaciu, które znane były z zakładów "Glinik" produkujących narzędzia i maszyny na rzecz górnictwa. Wraz z transformacją gospodarczą ilość zamówień spadła, a zwolnieni pracownicy szukali swojej szansy w ramach Programu Rozwoju Terenów Wiejskich. Niektórzy wykorzystali ją w 100%, a nawet więcej.

Produkcja osłon okiennych odpowiedziała na zapotrzebowanie rynku, ale duża konkurencja wymusiła produkcję i montaż najwyższej jakości. Także oferta musi nadążać za najnowszymi trendami. Połączenie wszystkich tych elementów stworzyło bardzo atrakcyjną ofertę, w której znajdują się:

  • żaluzje aluminiowe,
  • rolety materiałowe,
  • rolety dzień noc,
  • plisy,
  • moskitiery,
  • markizy,
  • rolety zewnętrzne.

Tak bogata oferta pozwala wybrać produkt idealnie dopasowany do potrzeb, rolety można dobrać nie tylko ze względu na design, ale także na sposób montażu w zależności od ilości miejsca nad oknem.

Sprawdź szczegóły: https://rolsen.pl/rolety-bramy-gorlice/.

Wybierając osłonę okna warto wziąć pod uwagę także sposób czyszczenia. W przypadku żaluzji aluminiowych potrzebna jest do tego specjalna szczotka, która usunie kurz między lamelkami. Rolety znacznie mniej przyciągają kurz, więc wystarczy je tylko odkurzyć i co jakiś czas przetrzeć wilgotną szmatką.

Zarówno żaluzje jak i rolety to bardzo wygodny i praktyczny sposób na ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nagrzaniem i ostrymi promieniami słońca. Każda z opcji pozwala na regulację stopnia zasłonięcia okna. Rolety wykonane na zamówienie z tkanin pokrytych specjalną warstwą odbijającą promienie słoneczne zapobiega nagrzaniu pokoju. Rolety z tkaniny podgumowanej pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenie. Rolety to rozwiązanie, które zapewnia komfort, dekoruje okna i jest znacznie tańsze niż instalowanie klimatyzacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA