Zamknij
REKLAMA

Jak zaprojektować wnętrze komercyjne? Kompleksowe wyposażenie sklepów

08:57, 23.12.2020 | materiały partnera

Dobrze zaprojektowane wnętrze sklepu przekłada się w dużym stopniu na jego potencjał sprzedażowy. Klient, który nie będzie się czuł zagubiony między sklepowymi regałami, chętniej zdecyduje się na zakupy i powrót do sklepu w przyszłości. Podczas projektowania wnętrz sklepowych należy zwracać uwagę na wszelkie aspekty: wygląd witryn, miejsce na lady kasowe czy rozmieszczenie półek z produktami.

Logistyka i estetyka. Od wejścia po lady kasowe

Aby sklep przyciągał ludzi, musi być zaprojektowany inteligentnie zarówno pod kątem estetycznym, jak i logistycznym. W przypadku designu warto stawiać na symetryczne rozłożenie półek sklepowych oraz monotematyczną kolorystykę. Równo ułożone regały sprawiają, że osoby odwiedzające sklep z łatwością odnajdują się w dostępnej przestrzeni, z kolei stonowana kolorystyka wnętrza nie odciąga zbytnio uwagi od artykułów. Najważniejszy w sklepie jest przecież produkt, powinien więc on przyćmiewać otoczenie, które ma służyć wyłącznie za tło.

Meble Sklepowe - Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

Projektując wnętrze sklepu pod kątem logistycznym, należy wcielić się w rolę klienta. Wizyta w sklepie nie może być męcząca, a wnętrze ma być przejrzyste. Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń pomiędzy półkami, by osoby odwiedzające sklep nie czuły wszechobecnego przytłoczenia. Miejsca takie jak lady kasowe czy przymierzalnie (w przypadku sklepów z odzieżą) powinny rzucać się w oczy dosłownie z każdego miejsca. W ten sposób klienci samodzielnie będą potrafili poruszać się po sklepie, oszczędzając sobie irytacji z powodu nieklarownych lokalizacji takich miejsc.

Oryginalny wystrój

Każdy sklep może wyrażać swój niepowtarzalny charakter z pomocą spersonalizowanych elementów wystroju. Kompleksowe wyposażenie sklepów, czyli spójne regały, stojaki czy lady kasowe to nieodłączny element każdego punktu sprzedaży. Warto jednak wyposażyć sklep w elementy charakterystyczne dla konkretnej marki. Wykorzystać można przeróżne przedmioty: Ekscentryczną roślinność, tematyczne obrazy, rzeźby czy nawet regały z książkami. Jeśli sklep jawi się jako przyjazny środowisku, elementy wystroju mogą nawiązywać do nurtu Eco, ponadto klienci mogą otrzymywać do zakupów torby z odzysku lub słomki papierowe (gdy sklep zajmuje się też sprzedażą napojów). Personalizacja sklepu jest równie istotna co projekt dobrze rozplanowany pod kątem logistycznym, ponieważ pozwala wyróżniać się na tle innych punktów sprzedaży.

Gdzie szukać wykonawcy?

Kompleksowe wyposażenie sklepów jest domeną firmy Vonart, która oferuje pomoc w utworzeniu atrakcyjnego wnętrza sklepowego od fazy projektu aż do realizacji. Jeśli chcesz, aby twój sklep był zaprojektowany i wyposażony w sposób nowoczesny i schludny, skontaktuj się z ekspertami Vonart – pomogą Ci stworzyć idealne wnętrze.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10
lub na naszej stronie: Vonart.com.pl

Źródło: Meble Sklepowe - Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA