Zamknij
REKLAMA

Cienki portfel męski: czyli coś eleganckiego w kieszeni gentlemana!

00:00, 21.11.2020 | materiały partnera

Chociaż to damska torebka uważana jest za magiczną czarną dziurę, w której mieści się dosłownie wszystko, to męskie portfel skórzany może pretendować do zaszczytnego drugiego miejsca najbardziej przeładowanych elementów garderoby. Napuchnięte portfele, z których wprost wysypują się stare paragony i karty rabatowe to przykry obrazek, który za nic w świecie nie pasuje do współczesnego gentlemana. Kołem ratunkowym jest portfel męski slim. O jego zaletach opowiedział stylista z gentle-man.pl.

Portfele męskie slim – wygodnie i praktycznie na co dzień

Portfel skórzany slim to doskonały przykład na to, kiedy mniej znaczy więcej. Kiedy już podejmiemy tę decyzję, że nasz dotychczasowy portfel jest zwyczajnie przeładowany i za ciężki, dobrze jest wyjąć z niego kilka najpotrzebniejszych i na bieżąco używanych przedmiotów, a resztę uporządkować, np. w schowku samochodowym, szufladzie, torbie męskiej na ramię itd. Tych kilka szpargałów, jak dowód osobisty, karty bankomatowe, parę banknotów, można zaś zmieścić w czymś zdecydowanie bardziej kompaktowym. Taki jest właśnie portfel męski cienki (slim).

Portfel męski slim (https://gentle-man.pl/89-cienki-portfel-meski-slim) w pełni już uzupełniony, nie powinien przekraczać grubością 1 – 1,5 cm. O jego niewielkich wymiarach mówi sama technika produkcji – większość dostępnych w gentle-man.pl portfeli slim wykonana jest z jednego kawałka skóry naturalnej. Próżno szukać tutaj dodatkowych przegródek, podszyć czy kieszonek na monety – ten cienki portfel męski ma być możliwie najmniejszy. Jego lekkość i zgrabność szybko się doceni – nie wypycha on kieszeni i nie ciąży, zarówno w spodniach (zwłaszcza garniturowych), jak i w wewnętrznej kieszeni marynarki lub kurtki.

Fot. Cienkie portfel męskie typu slim (Gentle-Man.pl)

Cienki portfel męski slim w dobie płatności zbliżeniowych

Dziś liczy się wygoda, praktyczne zastosowanie oraz bezpieczeństwo. Płatności bezgotówkowe w zaledwie kilka sekund są świetnym rozwiązaniem, a konsumenci na całym świecie błyskawicznie przestawili się z gotówki, właśnie na formy zbliżeniowe. Portfel męski slim, dzięki swoim gabarytom i bardzo uproszczonemu designowi, znacznie ułatwia płatności bezgotówkowe, zwłaszcza tam, gdzie z różnych względów „szarpanie” się z dużym, pokaźnym portfelem jest niewygodne i utrudnione, np. w zatłoczonej komunikacji miejskiej, barze lub na koncercie.

Fot. Cienki portfel męski typu slim (Gentle-Man.pl)

Portfel męski cienki – wartościowy element stylizacji gentlemana?

Dzisiejsze portfele męskie slim to produkty bardzo eleganckie i wyszukane. Łączą w sobie minimalizm, ale także klasyczne elementy, typowe dla męskiej galanterii skórzanej, jak choćby materiał w postaci skóry naturalnej, solidne, wyraźne szwy, tłoczone loga itp. Płacenie za kolację, drinka, wręczanie wizytówki – to tylko kilka z okazji, podczas których można wykazać się klasą i szykiem, jakim cechuje się prawdziwy gentleman.

Zwłaszcza czarne portfele skórzane slim doskonale uzupełniają codzienne stylizacje, zarówno te bardziej formalne, jak i typowo casualowe. W sposób naturalny korespondują one ze skórzanym pakiem do spodni, skórzanym obuwiem, a zimą z rękawicami. Choć to drobna galanteria skórzana, jej wartość w budowaniu wizerunku faceta z klasą i stylem jest ogromna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%