Zamknij
REKLAMA

Internet mobilny w telefonie? Jak wybrać najlepszą ofertę?

00:00, 10.09.2020 | materiały partnera

Nowoczesne telefony komórkowe, smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne stwarzają szerokie możliwości korzystania z zasobów internetu. Za ich pomocą można nie tylko przeglądać strony, ale też oglądać filmy, słuchać muzyki, rozmawiać na czatach i portalach społecznościowych czy prowadzić blogi. Aby było to możliwe, jest niezbędny odpowiedni, dobry internet mobilny.

Popularni dostawcy internetu mobilnego w Polsce

Internet mobilny jest obecnie nierozerwalnie związany z telefonią komórkową. Dlatego zazwyczaj poszukiwanie najlepszej oferty kończy się wizytą na stronie jednego z operatorów. W Polsce jest ich kilku, a każdy z nich proponuje nieco inne warunki korzystania z usług. Dlatego wybór najlepszego rozwiązania zazwyczaj jest problematyczny i wymaga starannego przeanalizowania wszystkich opcji. Co się na nie składa?

Najczęściej rozważania dotyczą analizy relacji pomiędzy prędkością internetu a jego ceną, pomiędzy wysokością opłat a limitem danych, pomiędzy limitem danych a zasięgiem sieci. Do tego należy jeszcze dodać rodzaj umowy, jaką oferuje dostawca, i różne warunki dodatkowe. Wśród polskich operatorów sieci komórkowych, którzy proponują też internet mobilny, są firmy będące właścicielami sieci:

  • Plus,

  • Orange,

  • T-Mobile,

  • Play.

Wszystkich czterech operatorów oraz ich oferty znajdziesz na stronie https://komorkomat.pl. Dzięki zgromadzeniu wielu ofert w jednym miejscu możesz też dokonać szybkiego wyboru interesujących Cię opcji i sprawdzić, jakie propozycje operatorów spełniają Twoje oczekiwania.

Czynniki istotne przy wyborze właściwej oferty

Jeszcze kilkanaście lat temu można było wybierać pomiędzy operatorami, którzy oferowali różne standardy transmisji danych. Rewolucją było pojawienie się technologii 3G, dzięki której urządzenia pracowały szybciej, wydajniej i oferowały znacznie więcej możliwości. Od czasów pierwszego, powolnego internetu wiele się zmieniło. Obecnie w wyścigu o palmę pierwszeństwa właściwie trudno o lidera. Powszechnym standardem jest bowiem LTE – technologia, którą oferują wszyscy.

Wprowadzenie do oferty wielu kombinacji cech, które składają się na pakiet usług, sprawia, że wybór właściwego rozwiązania jest trudny i czasochłonny. Zazwyczaj wymagałby odwiedzin na stronach poszczególnych operatorów, analizowania wielu propozycji i wybierania tych najbardziej atrakcyjnych. O wiele prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego narzędzia.

Jeśli chcesz porównać Internet LTE na komorkomat.pl, do dyspozycji masz prostą wyszukiwarkę oraz bazę ofert wymienionych wcześniej operatorów. Pozwoli Ci to na oddzielenie jedynie tych ofert, które spełniają Twoje oczekiwania.

Jakie informacje analizuje porównywarka internetu mobilnego?

Dostępny na stronie internetowej formularz pozwoli Ci wybrać pomiędzy internetem mobilnym do telefonu a domowym. Dostępne są też opcje usługi z urządzeniem lub bez niego. Jest to okazja, aby wraz z podpisaniem umowy w odpowiedniej cenie i na atrakcyjnych warunkach otrzymać nowy telefon. Ponadto wybierasz:

  • preferowanego operatora (zasięg sieci),

  • prędkość internetu oraz ilość gigabajtów danych, jakiej potrzebujesz,

  • rodzaj umowy – bezterminowej lub na czas określony.

Wstępne wyszukanie pozwala zawęzić krąg propozycji, ograniczając je tylko do wybranych. Przykładowo, jeśli chcesz podpisać umowę bezterminową, nie musisz przeglądać wielu ofert, w których operator proponuje dwuletni czas współpracy. Jeśli interesuje Cię internet mobilny 80 GB miesięcznie, w wyszukiwarce nie znajdziesz propozycji z mniejszym transferem. Ponadto komórkomat na podstawie wpisanego przez Ciebie numeru telefonu sam zweryfikuje, czy tam, gdzie jesteś, dany operator jest dostępny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA