Zamknij
REKLAMA

Jak zwalczać komary i muchy?

13:47, 10.08.2020 | materiały partnera

Latem każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami tej pory roku. Spacer, jazdę na rowerze czy chwilę z książką wieczorową porą skutecznie mogą zakłócić nam komary. W dzień za to we znaki dają się muchy. Latające i brzęczące koło ucha potrafią odebrać całą przyjemność ze spędzania czasu w ogrodzie, a przy okazji zafundować bezsenną noc. Jak pozbyć się owadów z domu i co zrobić, by nie atakowały nas, gdy spędzamy czas na zewnątrz? Podpowiadamy!

Lepy na muchy

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najprostszych rozwiązań na muchy są lepy. Zawarty w kleju wabik lub specjalny kolor lepu przyciąga muchy i problem znika. Taśma na muchy, choć jest skuteczna, to może przyklejać się do przedmiotów wokół, pozostawiając na nich lepkie ślady. W dodatku nie prezentuje się zbyt dobrze.

Moskitiery

Lepszym sposobem na owady są moskitiery. Zamontowane w oknie uniemożliwiają wejście nieproszonych gości, jednocześnie zapewniając dostęp do światła dziennego i dopływ świeżego powietrza. O ile zamontujemy moskitiery we wszystkich oknach i drzwiach balkonowych, to muchy i komary nie będą mieć którędy wlecieć do środka. Jeśli jednak znajdą inną drogę, np. często otwierane drzwi wejściowe, trzeba będzie dodatkowo sięgnąć po inne metody walki z nimi.

Świece zapachowe

Lubisz palić świeczki? Świece zapachowe odstraszające owady to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Zapach, który jest miły dla ludzi, może skutecznie odstraszać komary. Niektóre świece mają zasięg nawet kilku metrów, więc regularnie palone mogą sprawić, że owady w ogóle nie pojawią się w domu.

Olejki eteryczne

Na podobnej zasadzie co świece zapachowe, działają olejki eteryczne, dlatego są dla nich świetną alternatywą. Jakich olejków najbardziej nie lubią muchy, meszki i komary? Przede wszystkim olejku o zapachy trawy cytrynowej. Równie skutecznie wszelkie owady odstrasza olejek goździkowy, rozmarynowy i eukaliptusowy.

Lampy owadobójcze

Do tej pory lampy owadobójcze (znajdziesz je tutaj: https://tedan.pl/sklep/profesjonalne-lampy-owadobojcze/) kojarzyły nam się z magazynami i wielkimi halami, jednak coraz więcej ludzi decyduje się je zamontować w swoim domu. Lampa wyposażona w specjalne świetlówki zwabia owady, a następnie je unieszkodliwia. Lampy owadobójcze mają wiele zalet i – co najważniejsze – są całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Pułapki

W gospodarstwie domowym problem mogą stanowić nie tylko duże muchy, ale też muszki owocówki. W walce z nimi najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju pułapki. Pułapka na muszki owocówki to zazwyczaj pojemnik wypełniony specjalnym płynem, który przyciąga owady swym zapachem. Muszki wlatują do takiej pułapki i już z niej nie wylatują. Warto wspomnieć, że takie pułapki są w pełni ekologiczne.

Pułapki na muszki owocówki kupisz tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/muszki-owocowki/.

Oprysk

Gdy wszystkie inne środki walki z latającymi owadami zawiodą, nie pozostaje nam nic innego jak oprysk (preparaty na oprysk kupisz tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/oprysk-komary-zwalczanie-komarow/. Na czym on polega? Do zbiorników wodnych wlewa się substancje czynne i rozpyla. Odkomarzanie można bez problemu przeprowadzić na swojej działce. Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności i stosowaniu się do zaleceń producenta.

Zamgławianie

Alternatywą dla oprysku jest zamgławianie. Metoda ta pozwala zwalczyć nie tylko komary, ale także kleszcze i inne owady. Do specjalnego urządzenia wlewa się środek owadobójczy (sprawdź: https://tedan.pl/sklep/opryskiwacze-i-akcesoria/zamglawiacze/), który rozpyla go w powietrzu postaci mgły. Zamgławiacz pozwala rozpylić środek nawet na odległość kilkunastu metrów, chroniąc otoczenie wokół nas.

Muchy i komary to nie jedyne owady, które mogą wejść do domu nieproszone latem.  Walkę z nimi należy rozpocząć od razu, zanim na dobre się zadomowią. Szeroki wybór preparatów na owady latające, biegające i nie tylko znajdziesz pod tym adresem: https://tedan.pl/sklep/dezynsekcja-zwalczanie-owadow/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA