Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których warto mieć aloes do picia

10:43, 05.06.2020 | materiały partnera

Aloes to jeden z największych darów, jaki otrzymaliśmy od Matki Natury. Jego właściwości lecznicze są znane już od dawna. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Aloes do picia zbawiennie wpływa na cały organizm człowieka.

1. Aloes do picia: właściwości lecznicze i zastosowanie

2. Kosmetyki aloesowe - dobroczynne działanie

Czy wiesz, że już w starożytnym Egipcie znano cudowne właściwości aloesu? Egipcjanie wykorzystywali roślinę, aby leczyć oparzenia i trudno gojące się rany. Ale aloes ma bardzo bogate zastosowanie. Nic dziwnego, że dziś nie stanowi już jedynie ozdoby parapetów, ale jest ważnym elementem w naturalnych metodach leczenia i kosmetyce.

1. Aloes do picia: właściwości lecznicze i zastosowanie

Aloes jest sukulentem, czyli rośliną, która świetnie radzi sobie z ewentualną suszą, ponieważ - jako odmiana kaktusa - doskonale magazynuje wodę. W liściach tej niepozornej roślinki znajduje się prawdziwa bomba substancji odżywczych. Ich dobroczynne działanie potwierdziły badania naukowców.

Aloes do picia ma działanie przeciwzapalne, dlatego jest doskonałym wsparciem dla wszystkich, borykających się z wrzodami żołądka, czy chorobami układu trawiennego. Zresztą znane jest wykorzystanie aloesu w leczeniu zespołu jelita drażliwego, czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Ponadto, aloes do picia wspomaga nasz metabolizm i chroni przed zaparciami. Pobudza również produkcję żółci, przez co cenią go osoby, cierpiące z powodu chorób wątroby. Aloes do picia docenią również mamusie niejadków, ponieważ ten dobroczynny napój pobudza apetyt!

A dla nieprzekonanych, warto dodać, że wyciąg z aloesu pobudza odporność, pomaga w walce ze złym cholesterolem i podwyższonym poziomem cukru we krwi.

2. Kosmetyki aloesowe - dobroczynne działanie

Właściwości aloesu nie mogły umknąć kosmetykom i dermatologom. Dlatego dzisiaj możemy kupić kosmetyki aloesowe, które regenerują skórę, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. To dzięki kwasowi salicylowemu, zawartemu w aloesie. Zmniejsza on stany zapalne i łagodzi ból, o czym wiedzieli już starożytni.

Pamiętaj, by wybierać kosmetyki aloesowe, które powstały na bazie najczystszej formy aloesu, a w swoim składzie mają starannie wyselekcjonowane składniki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu zapewnisz swojej skórze i włosom optymalny poziom pielęgnacji, nawilżenia i odżywienia. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić?

Jeśli nie wiesz, gdzie znajdziesz kosmetyki aloesowe wysokiej jakości, zajrzyj na www.forever-kosmetyki.pl

undefined

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop