Zamknij
REKLAMA

Jak działają kadzidełka zapachowe i dlaczego warto ich używać?

10:04, 22.05.2020 | materiały partnera

Kadzidełka zapachowe to idealny sposób na zniwelowanie brzydkich zapachów w pomieszczeniu. Dzięki nim stworzymy w pokoju niepowtarzalną atmosferę. Jednak kadzidełka zapachowe mają szereg innych właściwości, zwłaszcza leczniczych. Dlatego warto korzystać z różnych zapachów kadzidełek?

  1. Działanie kadzidełek zapachowych 
  2. Kominek ceramiczny na kadzidełka
  3. Jak kadzidełka zapachowe wpływają na organizm ludzki?

Działanie kadzidełek zapachowych

Wiele osób używa kadzidełek do rozprzestrzeniania w pokoju przyjemnych, często orientalnych zapachów. W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy szeroką gamę zapachową. Kadzidełka zapachowe popularne były już w starożytności, między innymi w Grecji, Nepalu czy Indiach. Stosowano je głównie podczas odprawiania kultów religijnych. Stanowią one bardzo ważną część wierzeń zwłaszcza w Indiach, gdzie powszechnie używa się ich w świątyniach buddyjskich. Według tamtejszych wierzeń mają one wyczyścić święte wnętrza ze złej energii. Ich zadanie to odpędzanie złych duchów. Obecnie coraz więcej osób kupuje różne kadzidełka, aby zniwelować brzydkie zapachy lub zwyczajnie się zrelaksować. 

Kominek ceramiczny na kadzidełka

Prawdopodobnie większość z nas kojarzy kadzidełka z długi patyczkami, które powoli się tlą. Jednak obecnie kadzidełka można kupić także w formie płynnej, jako olejki. Aby móc cieszyć się ich zapachem warto kupić kominek ceramiczny (na przykład: https://zdrowietolubie.pl/product-pol-1738-Kominek-ceramiczny-HOME.html. Są to ładnie wykonane, ceramiczne pojemniczki. Mają one specjalne miejsce na to, aby wlać kilka kropel olejków zapachowych oraz eterycznych. W dolnej części kominka znajduje się miejsce na małą świeczką. Pod wpływem ciepła aromat roznosi się po całym pomieszczeniu. 

Jak kadzidełka zapachowe wpływają na organizm ludzki?

Dlaczego warto stosować kadzidełka oraz olejki zapachowe i eteryczne? Głównie z powodu ich pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki. Poszczególne olejki mogą mieć działanie antydepresyjne. Jeśli przez dłuższy czas zmagamy się z obniżonym samopoczuciem, warto sięgnąć po olejki eteryczne. Wiele z nich ma działanie uspokajające. Ukojenie nerwów przydaje się szczególnie po bardzo stresującym dniu. Olejki pobudzają umysł i pozwalają twórczo pracować. Orientalne i mistyczne zapachy idealnie nadają się do medytacji, ponieważ pomagają się wyciszyć i odpędzić złe myśli. Do najbardziej popularnych zapachów należą: kadzidełka i olejki o aromacie drzewa sandałowego, mirry, piżma, paczuli, cytryny czy pomarańczy. Wybór zapachów jest bardzo szeroki, dlatego każdy znajdzie kadzidełka idealnie dostosowane do własnych preferencji. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA