Zamknij
REKLAMA

Nowa książka i nowy film w uniwersum "Igrzysk śmierci"

20:21, 21.05.2020 | art.sponsorowany

Jeśli jesteś fanem przygód Katniss Everdeen i wielką przyjemność sprawiło ci śledzenie jej poczynań zarówno na łamach książki, jak i na ekranach kin, mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Niedługo do polskich księgarni trafi kolejna książka autorki Suzanne Collins, osadzona w tym samym uniwersum. Jakby tego było mało, planowane są prace nad ekranizacją nowej opowieści.
 

O czym jest książka?

Dla wielu historia zawarta w książce "Ballada ptaków i węży" może być zaskakująca, ponieważ dzieje się przed czasami znanymi z trylogii, a jej bohaterem jest Coriolanus Snow, czyli znany fanom prezydent Panem. Czytelnik będzie miał okazję poznać jego losy poprzedzające pełnienie najwyższej funkcji w państwie; historia rozpoczyna się, kiedy Snow ma 18 lat i jest studentem. Postanowił wziąć udział w projekcie, który uczynił go jednym z mentorów podczas 10. Głodowych igrzysk.

Cała jego kariera zależy od tego, czy będzie potrafił odpowiednio wyszkolić trybuta z 12. Dystryktu. Zwycięstwo bowiem zagwarantuje lepsze życie nie tylko młodocianemu uczestnikowi igrzysk, ale również samemu Snowowi. O tym, czy trybut z najgorszej dzielnicy ma jakiekolwiek szanse zwycięstwa i czy znany z trylogii prezydent Snow zawsze był taki, jakim widzieliśmy go na urzędzie, przekonasz się na łamach powieści. I to już niedługo, ponieważ Igrzyska Śmierci 2020 trafią na półki polskich księgarni w czerwcu.

Kiedy możemy spodziewać się filmu?

Wszelkie informacje wskazują, że prace nad filmem jeszcze nie zostały rozpoczęte. Ze strony studia (Lionsgate, czyli tego samego, które odpowiadało za pierwsze części) nie wyszła jeszcze oficjalna wiadomość dotycząca oficjalnej daty premiery. Jednak biorąc pod uwagę szacowany czas produkcji tego typu kina, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość co najmniej do 2022 roku. Czas ten na pewno osłodzi nam zbliżająca się polska premiera powieści.

Obsada filmu

Na ten moment nie wiadomo, jak będzie wyglądała obsada aktorska nowego filmu z uniwersum "Igrzysk Śmierci". Mamy jednak potwierdzone informacje, że za reżyserię będzie odpowiadał ten sam człowiek, który zrealizował trzy poprzednie filmy, czyli Francis Lawrence. Fanów powinna ucieszyć ta wiadomość.

Jeśli chodzi o scenariusz, będzie za niego odpowiadał Michael Arndt, ale ma go w tym wesprzeć sama autorka. Powinno to być wystarczającym zabezpieczeniem, abyśmy mogli spodziewać się dobrze zaadaptowanej historii. Ponadto Suzanne Collins stała się także producentem wykonawczym ekranizacji na podstawie swojej nowej powieści.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA