Zamknij
REKLAMA

Wpływ obuwia na zdrowie stóp — BIOSTOPA

13:36, 20.05.2020 | materiały partnera

Każdy z nas miałby problem wyobrazić sobie sytuację, w której nasz ubiór ma wpływ na rozwój i budowę ludzkiego ciała. O ile w przypadku odzieży jest to surrealistyczne, o tyle w przypadku obuwia ma to ogromne znaczenie. Pierwsze buty zakładamy około 12 miesiąca życia i od tego momentu stają się one nieodłączną częścią procesu rozwoju naszych stóp.

W czym chodzimy?

Współczesne czynniki doboru obuwia to cena i wygląd. Sztywne materiały, zbyt ciasne czubki, niefizjologiczny kształt obuwia doprowadza do ograniczenia wewnętrznego ruchu stóp. Następstwem jest trwała zmiana biomechaniki chodu, deformacje, nagniotki, modzele, płaskostopia itp. Odpowiednie obuwie dla zdrowych stóp, odgrywają ogromną rolę w procesie rozwoju i prawidłowych wzorców zachowań stóp, kolan, bioder i kręgosłupa. Aby mieć pewność, że obuwie, które nosimy, jest bezpieczne niezbędna jest wizyta w sklepie Biostopa - https://biostopa.pl/. Oprócz internetowego sklepu możliwy jest wybór obuwia w sklepie stacjonarnym przy Al. Niepodległości 103 w Warszawie.

Jak dobrać obuwie, które będzie zdrowe i wygodne dla stóp?

Jedną z najważniejszych zasad przy wyborze obuwia jest ich właściwy dobór do stóp. Średnio w obuwie spędzamy 10 godzin dziennie, niezależnie od pory roku. W czasie lata należy unikać mocno zabudowanego obuwia, ze sztucznego materiału, które uniemożliwia prawidłową cyrkulację powietrza i powoduje odparzenia i odciski. Należy zwracać uwagę na sposób wykonania obuwia, rodzaj wkładki i podeszwy. Najważniejszym czynnikami w wyborze obuwie są:

  • dobranie prawidłowego rozmiaru tak, aby swobodne poruszanie palcami było możliwe,
  • naturalny materiał, zapewniający prawidłową cyrkulację powietrza,
  • odpowiednia, elastyczna podeszwa zapewniająca odpowiednią ochronę przed mikrowstrząsami,
  • anatomiczna wkładka, zapewniająca naturalne ułożenie stopy i komfort.

Specjalistyczne obuwie, zapewniające długotrwały komfort noszenia i zdrowe stopy znajdziemy w sklepie Biostopa. Wiodący na rynku obuwniczym, lider sprzedaży obuwia zdrowotnego, dąży do stałej rozbudowy sklepu, zapewniając nowości odpowiadające potrzebom klientów. W sklepie Biostopa znajdziemy specjalistyczne, medyczne i zdrowotne obuwie takich producentów jak: Ara, Beckermann, Waldläufer, Rieker, Birkenstock, Comfortabel, Fargeot, Dr Brinkmann, Alpina, Solidus czy Dr Orto. Dodatkowo sklep Biostopa posiada obuwie o podwyższonej tęgości, na każdą porę roku. Sklep Biostopa kieruje się dobrem klienta i realizuje zamówienia na terenie całego kraju.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA