Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto oświetlić biuro świetlówkami LED?

15:14, 26.03.2020 | art.sponsorowany

Technologia LED przestała być luksusem, a stała się standardem zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak też biurowej i przemysłowej. Zamiana tradycyjnych opraw na świetlówki LED pozwala osiągnąć korzyści na wielu płaszczyznach, które będą dostrzegane zarówno przez właściciela firmy, jak też jej pracowników. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swojemu zespołowi najlepszych warunków do pracy. Do czynników, jakie mają na to wpływ, należy też światło.

Niższe koszty zużycia energii

Świetlówki LED charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością energetyczną, co przekłada się na niższe koszty zużycia energii. Niewielkie straty, jakie powstają w nich podczas przetwarzania prądu, są minimalne, co sprawia, że zużywają nawet do 90% prądu. Jednocześnie zachowują swoją pełną intensywność. Należy też wspomnieć o żywotności świetlówek, która jest zdecydowanie dłuższa niż przy innych rozwiązaniach. Czas ich eksploatacji szacuje się na ok. 50 tys. godzin, co oznacza, że wymiana żarówek następuje znacznie rzadziej. Przekłada się to też na redukcję kosztów firmowych. W biurze jest to niezwykle ważne, ponieważ energia jest zużywana przez wiele urządzeń, co generuje duże koszty. Świetlówki LED są jednym z kluczowych sposobów, na ich ograniczenie.

Świetlówki LED bezpieczne w użytkowaniu

Wiadomo, że świetlówki LED wymagają stosunkowo niskiego napięcia do zasilania, co przekłada się na ograniczone ryzyko poparzenia, nawet jeżeli korzystamy ze złożonych z wielu diod systemów oświetleniowych. Temperatura ich pracy jest niewielka, a więc oprawy nie nagrzewają się tak bardzo jak tradycyjne żarówki. Należy również wspomnieć, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju wstrząsy oraz wibracje. To powoduje, że trudno jest je uszkodzić. Ma to wpływ na bezpieczeństwo pracowników, którzy znajdują się w bliskiej odległości i obszarze świetlówek.

Dla zdrowia pracowników

Chcąc stworzyć pracownikom dobre warunki pracy, należy zadbać o właściwe oświetlenie w biurze. Świetlówki LED cechują się bardzo wysokim wskaźnikiem oddawania barw. Technologia LED pozwala również na uzyskanie światła o dowolnej barwie, w biurze najlepiej sprawdza się barwa neutralna lub chłodna.  Bardzo ważne jest też, że diody emitują ściśle skoncentrowane światło, które dociera tylko tam, gdzie jest to konieczne, bez efektu jego rozproszenia.

Diody LED są też pozbawione wszelkich szkodliwych dla zdrowia człowieka, ale i środowiska naturalnego, materiałów. Nie znajdziemy w nich rtęci, ani żadnych innych metali ciężkich. Nie emitują one światła UV i ciepła, mającego postać promieniowania podczerwonego. Dzięki braku zjawiska pulsowania wzrok pracowników się nie męczy, co mogłoby skutkować problemami ze wzrokiem. Praca jest przyjemniejsza i efektywniejsza.

Świetlówki LED wykorzystuje się w biurach bardzo często, co ma związek z oszczędnościami kosztów, ale też wzrostem wydajności pracy zespołu. Ponadto coraz większą uwagę zwracamy na wpływ naszych działań na środowisko naturalne. W tym przypadku nie szkodzimy mu, jak również zmniejszymy ilość generowanych odpadów.

Sprawdź pełną ofertę produktów oświetlenia LED na stronie https://www.eled.pl/

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone