Zamknij
REKLAMA

Powstały specjalne czujniki, które ostrzegą przed niewidzialnym, cichym zabójcą!

13:21, 03.02.2020 | materiały partnera

Zatrucie tlenkiem węgla, powszechnie zwanego czadem, jest bardzo poważnym problemem. Gaz ten jest pozbawiony barwy oraz zapachu i może niepostrzeżenie dostać się do naszego mieszkania i zagrozić zdrowiu oraz życiu naszemu oraz naszych bliskich. Tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną w naszej krwi – substancją odpowiedzialną za transport tlenu w naszym organizmie – uniemożliwiając jej pełnienie tej kluczowej funkcji. Zgodnie z danymi podanymi przez Państwową Straż Pożarną, sezon grzewczy 2018/19 przyniósł w Polsce aż 2024 przypadki zatruć tą substancją, z czego 52 ze skutkiem śmiertelnym. Niewiele ponad miesiąc temu, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zeszłego roku, we Francji doszło do zatrucia wielu osób czadem w kościele – 21 ludzi musiało zostać natychmiast zabranych do szpitala. Sezon grzewczy 2019/20 wciąż trwa, nie wiadomo więc jeszcze, ile ofiar czadu mieliśmy w Polsce w ostatnich miesiącach – liczmy jednak na to, że ich ilość jest znacznie niższa.

Jak jednak bronić się przed tym niewidzialnym, cichym dusicielem? Na szczęście, na rynku istnieją specjalne czujniki, które ostrzegają użytkownika, gdy wykryją wydobywanie się tlenku węgla w otoczeniu. Takim urządzeniem jest Xblitz DG3-1, czujnik czadu podłączany do zasilania sieciowego (przez gniazdko). Należy go umieścić w miejscach, w których istnieje zagrożenie powstawania tego gazu – jak na przykład zaraz obok palników gazowych lub kominka. Urządzenie ostrzeże użytkownika głośnym alarmem oraz komunikatem głosowym po angielsku, gdy wykryje choćby 30PPM czadu w powietrzu, co jest naprawdę niskim stężeniem. Sygnał alarmowy Xblitz DG3-1 jest naprawdę donośny, dzięki czemu usłyszysz go nawet w nocy, gdy jesteś najbardziej wrażliwy na nieświadome zatrucie czadem. Czujnik może również działać w sytuacji odcięcia od zasilania sieciowego – dzięki specjalnemu miejscu na akumulatorek 9V, urządzenie te może  chronić twój dom, nawet gdy w domu zupełnie nie ma prądu. Jeśli nie jesteś pewien, czy Xblitz DG3-1 działa poprawnie, w każdej chwili możesz to sprawdzić. Wystarczy nacisnąć duży przycisk na urządzeniu by przekonać się, czy jest ono w stanie wydobyć z siebie alarm.

Poza tlenkiem węgla, detektor czadu Xblitz DG3-1 potrafi wykryć również obecność gazów łatwopalnych, takich jak metan, gaz ziemny, skroplony gaz ropopochodny i tym podobne substancje. Urządzenie te może więc uchronić twoich domowników nie tylko przed zatruciem, ale także przed potencjalnym pożarem. Detektor tlenku węgla i gazów Xblitz DG3-1 posiada pozytywną opinię wystawioną przez Centrum Badań i Certyfikacji Laboratorium Badań Urządzeń Geometrycznych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest to urządzenie godne twojego zaufania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone