Zamknij
REKLAMA

Pieniądze na start, czyli atrakcyjny kredyt dla młodych

00:00, 16.12.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Osoby młode, które skończyły szkołę i muszą podjąć decyzje dotyczące swojej przyszłości, często zastanawiają się, jaką ścieżkę kariery zawodowej obrać. Jednym z pierwszych dylematów, jaki pojawia się po uzyskaniu pełnoletności, jest to, czy pójść na studia, czy do pracy. Bez względu na to, jakie plany życiowe podejmie osoba młoda, często przeszkodą w ich osiągnięciu jest brak środków finansowych. Jakie są wyjścia z takiej sytuacji? Na jaki cel osoby młode mogą otrzymać kredyt?

Gdzie po atrakcyjny kredyt dla młodych?

Tradycyjne banki nie są skore do udzielania kredytów osobom młodym, które nie wykazują stałych dochodów lub pracują na umowę zlecenie czy też o dzieło. Najczęściej z tego typu produktu finansowego mogą skorzystać wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Czy w takim razie osoby młode mogą zapomnieć o kredycie?

Okazuje się, że osobom od 18. roku życia postanowiły zaufać niektóre firmy pożyczkowe. W tym przypadku należy dopełnić zdecydowanie mniej formalności, niż starając się o kredyt w tradycyjnym banku. Pożyczki pozabankowe przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat, mają dowód osobisty oraz mieszkają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Udzielenie zobowiązania jest zależne od ich zdolności kredytowej, a nie od tego, czy są już zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Chwilówka dla młodych – finansowe wsparcie dla osób już od 20. roku życia

Osoby młode mogą więc udać się po pożyczkę do instytucji pozabankowych. Warto także wspomnieć, że w tym przypadku nie trzeba podawać celu, na który mają zostać przeznaczone pieniądze. Dzięki temu to pożyczkobiorca decyduje, na co spożytkuje środki.

Pożyczka dla młodych na zdobycie nowych umiejętności

Wiele młodych osób świadomie rezygnuje ze studiów, obierając inną ścieżkę kariery. W osiągnięciu wyznaczonych przez nich celów mogą pomóc m.in. kursy lub szkolenia. Koszt doszkolenia może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Pozyskanie takiej sumy może być jednak trudne. W takim przypadku pożyczka pozabankowa rozłożona na dogodne raty wydaje się odpowiednim wyjściem z sytuacji.

Podczas wyboru kursu lub szkolenia warto kierować się zapotrzebowaniem rynku pracy. Dobrze jest znaleźć zawód, w którym dobrze się czujemy, który daje satysfakcję i umożliwia zatrudnienie. Niektóre firmy doszkalające korzystają ze wsparcia unijnego, oferując tańsze kursy i szkolenia.

Pożyczka dla młodych na rozwijanie umiejętności

Wiele młodych osób ma „ukryte talenty”, które stara się samodzielnie rozwijać. W tym celu potrzebuje nie tyle kursów, ile sprzętów czy urządzeń, które im to umożliwią. W zależności od dziedziny, w której młoda osoba zamierza się rozwijać, może być to nowy komputer, tablet graficzny, maszyna do szycia, akcesoria do robienia paznokci czy też akcesoria do wyrobów plastycznych. Wszystko to wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych wydatków – od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Będąc na początku swojej ścieżki kariery zawodowej, nie trzeba ponosić ogromnych nakładów finansowych. Warto próbować różnych rzeczy, by odnaleźć się w tym, co faktycznie daje satysfakcję.

Atrakcyjny kredyt dla młodych – odpowiedzialne pożyczanie

Podstawową zasadą, która powinna towarzyszyć pożyczaniu pieniędzy, jest odpowiedzialność. Osoby młode, które dopiero wkraczają w dorosłe obowiązki, muszą zdawać sobie sprawę z konieczności spłacania zobowiązań w terminie. Terminowe regulowanie rat pozwala na systematyczne budowanie historii kredytowej, co ma później wpływ na ocenę zdolności finansowej klienta. To natomiast pozwala na zaciągnięcie większych kredytów w przyszłości.

Jaką firmę pożyczkową wybrać?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas większą kwotę można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły dla nas większego obciążenia.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone