Zamknij
REKLAMA

Gdzie suszyć pranie?

00:00, 30.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Urządzając wnętrze, zwykle wybieramy meble tak, aby były jak najbardziej ustawne. Na etapie aranżacji przestrzeni warto wziąć pod uwagę również to, gdzie będziemy suszyć pranie. W niewielkich mieszkaniach możliwości mogą być znacznie ograniczone. Nowoczesna suszarka na pranie stanowi element, który warto gabarytami dopasować do wnętrza.

Świeże powietrze

Na pytanie, gdzie suszyć pranie, większość odpowie, że najlepiej na zewnątrz. W praktyce jednak na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić tylko nieliczni, którzy dysponują domem. W takiej wersji suszarka na pranie to nylonowy sznurek, okręcony wokół solidnego pnia lub trzepaka na dywany. Jeśli zewnętrzny kącik na pranie nie ma zbyt wielu drzew, można zainwestować w rozkładany stojak. Pranie warto pospinać klamerkami, które zabezpieczają ubrania przed bardziej gwałtownymi podmuchami wiatru. W miejskich warunkach namiastką suszenia na zewnątrz jest balkon. Jednak sporo osób rezygnuje z niego ze względu na duże zanieczyszczenie atmosferyczne. Dla takich osób dostępne są inne pomysły na suszenie.

Strych lub poddasze

Posiadacze domów często rozwieszają pranie na strychu, lub poddaszu. W przypadku mieszkania z wyższym stropem można w ten sposób wykorzystać antresolę. Ciepłe powietrze zwykle ulatuje do góry, dlatego przestrzeń przy suficie ma odczuwalnie wyższą temperaturę. W takim miejscu można zamontować nylonowe sznurki lub wstawić suszarkę na pranie. Wyżej umieszczone ubrania nie będą problematyczne dla domowników, którzy zyskają przestrzeń „na dole". Minusem wyboru strychu lub poddasza jest zdecydowanie gorsza wentylacja oraz kurz, jaki zalega w tych miejscach. Problematyczne może być także zanoszenie po schodach ciężkiego kosza z mokrym praniem.

Suszarka do pokoju

Producenci akcesoriów domowych już dawno doszli do wniosku, że najbardziej lubimy te przedmioty, które są funkcjonalne. W temacie suszenia godna uwagi jest stojąca suszarka na pranie jak NuBreeze. Nie jest stałym elementem pokoju, tylko doraźnie stosowanym detalem. Wspomniany model mieści wiele elementów garderoby, mimo że nie zajmuje wiele miejsca. Jego największą zaletą jest to, że specjalny silniczek tworzy lekką bryzę, która usprawnia suszenie. Urządzenie pobiera minimalne ilości prądu, zupełnie nieodczuwalne dla domowego budżetu. Suszarka tego typu może być wstawiona nawet do pomieszczenia niewielkiego i z gorszą wentylacją. Brak przepływu powietrza zniweluje bryza, tworzona przez silnik.

Właściwie rozwieszone i równomiernie wysuszone ubrania znacznie lepiej uprasować. Dlatego warto korzystać z urządzeń, które zapewniają najlepszy efekt.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone