Zamknij
REKLAMA

Jaki przewijak wybrać? Sprawdź, co wybrać do pokoju dziecka

10:55, 28.11.2019 | artykuł sponsorowany

Przewijak jest istotnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Umożliwia komfortowe przewijanie i wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych nie tylko mamie, która jest po porodzie, ale również pozostałym członkom rodziny. Sprawdzamy, który przewijak wybrać.

Przewijanie dziecka odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia oraz nocy. Brak posiadania przewijaka powoduje, że musimy dziecko przewijać w łóżeczku (co jest męczące, niewygodne i powoduje problemy z plecami) lub własnym łóżku. Rozwiązaniem jest wykorzystanie przewijaka dziecięcego. Na rynku możemy dostać przewijaki miękkie bądź twarde. Jaki przewijak wybrać? Podpowiadamy!

Jaki przewijak wybrać twardy czy miękki?

Wiele zależy od tego, gdzie przewijak ma być wykorzystywany. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą komodę lub inną twardą powierzchnię to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie miękkiego przewijaka. Miękki przewijak może być również używany na specjalnych półkach. Jego zalety to przede wszystkim łatwość transportu, możliwość zwijania, wygodnego przechowywania i transportu. Zastosowanie miękkiego przewijaka jest zalecane, gdy mamy małą powierzchnię pokoju. Twardy przewijak stosowany jest np. bezpośrednio na łóżeczko. Powinien się charakteryzować stabilnością, dobrym mocowaniem do łóżeczka, posiadaniem odpowiedniej wielkości boków, które chronią dziecko przed wypadnięciem. Twardy przewijak trzeba natychmiast usunąć z łóżeczka po przewinięciu dziecka. Jaki przewijak wybrać? Zależy to więc od wielkości wnętrza, sposobu przechowywania oraz użytkowania. Warto sprawdzić w sklepie fikimiki24.

Jaki przewijak dla dziecka wybrać? Sprawdź dokładnie jakość przed zakupem

Przed zakupem przewijaka warto sprawdzić jego jakość. Należy pamiętać, że zwłaszcza w przypadku przewijaków montowanych bezpośrednio na łóżeczko liczy się stabilność i jakość wykonania. Przewijak nie może być uszkodzony, materiał wykończeniowy nie może się podwijać. Obrzeża muszą być sztywne i nie posiadać ostrych krawędzi. Również w przewijaków miękkich trzeba kontrolować, czy materiał wykończeniowy jest miły dla skóry, nieporwany lub niepopękany. Ewentualne uszkodzenia materiału mogą mieć negatywny wpływ na skórę dziecka. Dla zachowania pełnego komfortu warto również zakupić łóżeczko dostawne, jakie oferuje sklep fikimiki24. Dlaczego jest to takie ważne? Dzięki dobremu przewijakowi i łóżeczku dostawnemu możemy bardziej komfortowo pielęgnować dziecko i być z nim w bliskim kontakcie. Ma to szczególne znaczenie w początkowej fazie życia maluszka.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA