Zamknij
REKLAMA

Idealny prezent dla sportowca. Smartwatch czy smartband?

14:50, 25.09.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zastanawiasz się nad prezentem dla osoby, która kocha sport i nie wyobraża sobie życia bez codziennej dawki ruchu? A może chcesz zmotywować kogoś do ćwiczeń? Dobrym rozwiązaniem może być w takim przypadku zakup smartwatcha lub smartbanda. To inteligentne urządzenia, które monitorują aktywność fizyczną, przypominają o treningach i zachęcają do dbania o kondycję. Bardziej nowoczesne modele mogą z kolei z powodzeniem zastąpić smartfona, aparat fotograficzny czy kartę płatniczą.

Smartwatch i smartband – do czego służą?

Smartwatch (inteligentny zegarek) i smartband (inteligentna opaska) policzą spalane przez nas kalorie i wykonane kroki, zmierzą pokonany dystans i tętno, sprawdzą jakość i czas snu. Bardziej zaawansowane modele potrafią nawet wykryć rodzaj uprawianej aktywności fizycznej. A jeśli sparujemy je ze swoim smartfonem, mogą wyświetlać SMS-y, e-maile, pozwalać na odbieranie i wykonywanie połączeń. Te najnowsze inteligentne urządzenia pozwalają też na robienie płatności zbliżeniowych; nie musisz więc zabierać ze sobą portfela na trening, wystarczy, że przyłożysz smartbanda czy smartwatcha do czytnika.

Zobacz polecane smartwatche w Neo24.pl.

Najważniejsze parametry

W sklepach do wyboru jest tak wiele rozmaitych modeli, że aż może zakręcić się w głowie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy zakupie smartwatcha lub smartbanda?

Materiał koniecznie musi być wodoodporny, zwłaszcza jeśli lubisz chodzić na basen. Poza tym, gdy trenujesz na zewnątrz, nigdy nie wiesz, czy nie złapie Cię akurat niezapowiedziana ulewa. Pasek powinien być wykonany z hipoalergicznej gumy. Takiej, która przetrwa wymagające treningi i będzie łatwa w czyszczeniu. Smartwatche często mają wymienne opaski – w zależności od okazji możesz więc zmienić szybko pasek na silikonowy, skórzany czy materiałowy.

Ekran obowiązkowo dotykowy, a także z odpowiednim kontrastem, by był czytelny w pełnym słońcu. Im większy wyświetlacz, tym więcej informacji się na nim zmieści. Weź jednak pod uwagę, że urządzenia ze sporymi ekranami częściej wymagają ładowania. Niektóre najtańsze modele smartbandów nie mają wyświetlacza; wtedy wszystkie informacje odczytuje się na smartfonie.

Obejrzyj popularne smartbandy w Neo24.pl.

System operacyjny musi być kompatybilny z systemem smartfona, z którego korzystasz. W przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do wielu interesujących funkcji.

Bateria im bardziej wytrzymała, tym lepiej. Zwykle urządzenie wytrzymuje bez ładowania około 3 dni. Jeśli jednak korzystasz z niego intensywnie, czas pracy baterii może być znacznie krótszy. Smartbandy i smartwatche można ładować, podłączając je do prądu lub bezprzewodowo, co jest znacznie wygodniejsze.

Co wybrać – smartband czy smartwatch?

Smartbandy są zwykle tańsze, lekkie i bardziej wytrzymałe. Podstawowe modele służą głównie do udostępniania danych treningowych. Mają zwykle też dłuższy czas pracy. Te bardziej zaawansowane często różnią się od smartwatchy wyłącznie wyglądem.

Smartwatche z zasady są większe, eleganckie i droższe. Są też bardziej funkcjonalne; będą idealnym gadżetem dla sportowców, ale i miłośników nowinek technicznych.

Szukasz inteligentnego zegarka dla dziecka? W takim razie zajrzyj na blog Neo24.pl i zobacz, jaki smartwatch wybrać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone