Zamknij
REKLAMA

Komu zaufać - znani producenci AGD kontra mnie znane firmy

15:39, 13.09.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wybierając sprzęt do domu wiele osób nie kieruje się przede wszystkim parametrami konkretnych urządzeń. Wynika to przede wszystkim z tego, że wielu klientom te dane niewiele mówią. Ważnym kryterium jest natomiast niewątpliwie cena. Na drugim biegunie najczęściej sytuuje się rozpoznawalna marka. A jak jest z jakością i jak to sprawdzić?

  1. Znany producent kontra niska cena?
  2. Postaw na jakość

Znany producent kontra niska cena?

Chcesz kupić syfon do wody. Marzy ci się woda sodowa w domu, ale chcesz ograniczyć zużycie plastiku. Ruszasz więc na poszukiwania odpowiedniego sprzętu. I co się okazuje? Że na rynku masz do wyboru co najmniej kilku producentów i kilkanaście różnych modeli tego typu urządzenia. Jak podjąć decyzję? Na czym się oprzeć? Część osób powie oczywiście, że najważniejsza jest cena. Tyle tylko, że niska cena często oznacza niższą jakość, a tej każdy chce uniknąć. Część osób powie więc, że lepiej postawić na znanego producenta, bo nie pozwoli on sobie na wypuszczenie na rynek "bubla". Za sprzęt najpopularniejszych na rynku producentów trzeba zapłacić natomiast stosunkowo od 20 do nawet 50% więcej. Jeśli kupujesz mikser planetarny, różnica może nie jest aż tak zauważalna. Jeśli jednak w planach jest zakup lodówki - to wydatki znacząco rosną. 

Postaw na jakość

Blender kielichowy ranking - wyszukiwarka internetowa natychmiast wręcz da ci odpowiedź. Oczywiście każdy ranking jest subiektywny, natomiast z pewnością wyprowadza on z jednoznacznego przekonania, że stoisz przed wyborem dobrego i drogiego sprzętu znanego producenta lub kiepskim produktem, który co prawda kosztuje stosunkowo mało, ale trzeba się liczyć z tym, że zaraz się zepsuje. Odkurzacz pionowy, a także inne sprzęty gospodarstwa domowego, nie zawsze trzeba kupować od najbardziej popularnych producentów. Na rynku coraz częściej pojawiają się mniej znane firmy, które oferują dobre produkty w okazyjnych cenach. Nie są to najczęściej najtańsze produkty, ale kosztują one proporcjonalnie mniej od tych najczęściej reklamowanych. Zanim jednak podejmiesz decyzję o ich zakupie, warto przejrzeć się kilku konkurencyjnym rankingom. Cennym źródłem informacji mogą być także portale poświęcone domowym porządkom. Na rynku znaleźć można co najmniej kilka ciekawych stron, które tłumaczą podstawowe kryteria oceny poszczególnych sprzętów, ich ważne parametry oraz ich przełożenie na pracę odkurzacza, pralki albo tostera. Parownica do ubrań ranking, strony z domowymi tipami, grupy na Facebooku poświęcone porządkom to cenne źródła informacji, które potwierdzają, że nie zawsze dobra marka to doskonała jakość, a niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone