Zamknij
REKLAMA

Trzy dni z adrenaliną, czyli wycieczka szkolna do Energylandii!

00:00, 27.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Temat wycieczek szkolnych zawsze powoduje wysoką temperaturę dyskusji wśród nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Dokąd pojechać? Nauczyciele chcą jak najwięcej zwiedzania i wartości edukacyjnych, dzieci marzą o świetnej zabawie, a rodzice… dopytują o koszty i bezpieczeństwo. Jeśli szukacie pomysłu na ciekawą wycieczką szkolną, proponujemy kilkudniowy wypad na południe Polskie oraz trzydniowy pobyt w największym w kraju parku rozrywki – Energylandii.

Dlaczego to świetny plan? Przede wszystkim dlatego, że Energylandia to park rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Nie tylko jest świetnie zorganizowany, ale też oferuje moc atrakcji dla różnych grup wiekowych. Coś dla siebie znajdą nawet kilkuletnie maluchy, a dzieci w wieku szkolnym mogą wprost przebierać w atrakcjach. Jednocześnie nie będą nudziły się tu także nastolatki, bo Energylandia oferuje szeroki wachlarz ekstremalnych rozrywek dla miłośników adrenaliny. To właśnie tutaj znajdziemy ultraszybkie roller coastery.

https://westerncamp.pl/resort/?

Dużą zaletą Energylandii jest fakt, że wykupując bilet otrzymujemy prawo do korzystania z wszystkich atrakcji na terenie parku rozrywki – nie trzeba już za nic dopłacać. Oczywiście należy mieć na uwadze, że do niektórych atrakcji obowiązują ograniczenia wiekowe lub związane z wzrostem uczestnika. Dodatkowo płatne są rzecz jasna napoje czy gastronomia, a także usługi takie jak malowanie twarzy, w cenie natomiast są także pokazy i widowiska.

Dla grup szkolnych Energylandia ma przygotowaną specjalną ofertę, której cennik zależy od wieku uczestników – od 59 zł dla klas 1-6, przez 69 zł dla klas 7-8 do 99 dla licealistów i studentów. Oferta ta obowiązuje od poniedziałku do piątku, minimalna liczba uczestników to 15 (nie licząc opiekunów). W cenie biletu dla grup szkolnych są frytki oraz napój dla każdego uczestnika. Planując wycieczkę warto jednak pamiętać, ze jeden dzień pozostawi spory niedosyt – ze względu na liczbę atrakcji najlepiej na pobyt w Energylandii przeznaczyć trzy dni.

A co z wartościami edukacyjnymi, tak istotnymi dla nauczycieli? Tutaj ogromnym atutem jest lokalizacja Energylandii. Zator stanowi świetną bazę wypadową na przykład do Wadowic. Wyprawę do Energylandii można tęż połączyć z wycieczką do Krakowa, wówczas będziemy mieli zarówno program rozrywkowy, jak i zwiedzanie i edukację.

Uwaga: organizując wycieczkę do Energylandii koniecznie trzeba pamiętać o zgodzie rodziców osób niepełnoletnich na korzystanie z atrakcji w parku rozrywki.

Jak zorganizować nocleg w czasie wyprawy do Energylandii?

Ze względu na obecność tak dużego parku rozrywki, Zator ma bardzo bogatą bazę noclegowa. Znajdziemy tu pensjonaty, hostele, kameralne kwatery, czy duże ośrodki. Jednak każdy z tych obiektów ma swoją grupę docelową. Który najchętniej będzie gościł wycieczkę szkolną i ma najlepszą ofertę dla zorganizowanych grup młodzieżowych? Bezapelacyjnie numerem jeden, jeśli chodzi o noclegi w Zatorze dla wycieczek szkolnych jest Western Camp. Dlaczego? Po pierwsze obiekt ten jest bardzo duży i oferuje aż sześćset miejsc noclegowych, dzięki czemu nie ma problemu ze swobodnym zarezerwowaniem pobytu dla większego grona. Poza tym jest obszerny, a poszczególne obiekty są od siebie oddalone, więc ewentualne hałasy nie będą nikomu przeszkadzały – w niewielkich pensjonatach często młodzież uważana jest za zbyt głośną i pojawiają się skargi. Nie bez znaczenia jest też intrygujący motyw przewodni całego przedsięwzięcia. Western Camp to obiekt nawiązujący do legendy Dzikiego Zachodu. Nocować możemy więc w indiańskich tipi, domkach szeryfa czy nawet kowbojskich wozach.

Każdy, kto jeździ na wycieczki szkolne z grupami młodzieżowymi wie, że bardzo ważne jest zorganizowanie czasu na miejscu, by młodzież mogła aktywnie spędzać czas i nie nudzić się w miejscu pobytu. W Western Camp nie brakuje atrakcji dla różnych grup wiekowych. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym chętnie skorzystają z placów zabaw, nastolatki docenią boiska do gier zespołowych oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wyżywienie oferuje znajdująca się na miejscu restauracja, dzięki czemu menu można elastycznie dopasować do upodobań i oczekiwań uczestników wycieczki. Oczywiście ogromnym atutem jest bliskość Energylandii, dzięki czemu nie trzeba martwić się o transport do parku rozrywki. Warto też podkreślić, że cały obiekt jest bardzo czysty i starannie utrzymany, a wszystkie domki mają wysokiej jakości wyposażenie – nie jest ono luksusowe, ale wystarcza do komfortowego pobytu.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone