Zamknij
REKLAMA

Podłogówka czy ogrzewanie grzejnikowe?

13:00, 21.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

W użytkowanych pomieszczeniach nie może zabraknąć systemu grzewczego, którego montaż powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Zarówno ogrzewanie podłogowe, jak również te grzejnikowe mają mocne i słabe strony. Tylko efektywne dostarczanie ciepła i utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury przekłada się na wysoki komfort. Tak naprawdę to nie trzeba rezygnować z żadnego rozwiązania, ale korzystać z obu. Ogrzewanie podłogowe może być zarówno głównym system grzewczym, jak i uzupełnieniem dla ogrzewania grzejnikowego.

Kiedy warto zdecydować się na tradycyjny system grzewczy w postaci ogrzewania grzejnikowego?

W przypadku ogrzewania grzejnikowego do dyspozycji są różne rodzaje grzejników. Mogą one być aluminiowe, płytowe, konwektorowe czy też członowe. Jak widać, wybór jest spory. Zaletą takiego ogrzewania jest to, że jego instalacja jest tańsza i prostsza od ogrzewania podłogowego. Jeśli komuś zależy na możliwości szybkiej regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, to jak najbardziej sprawdzi ogrzewanie grzejnikowe - https://it600.pl/konfigurator-ogrzewanie-podlogowe-i-grzejnikowe W krótkim czasie można zarówno zwiększyć, jak zmniejszyć temperaturę we wnętrzu. W przypadku tego systemu grzewczego nie trzeba zrywać podłogi ani też borykać z dużym zakresem prac i bałaganem. Podłoga może zostać wykończona w dowolny sposób – płytkami, parkietem czy chociażby wykładziną. Jeśli w pomieszczeniach ma znaleźć się sporo mebli i dywany, to wybór ogrzewania grzejnikowe będzie najlepszym rozwiązaniem. W jego przypadku źródłem ciepła jest najczęściej kocioł wysokotemperaturowy.

A może ogrzewanie podłogowe?

W przypadku wyboru niskotemperaturowego źródła ciepła zaleca się postawić na ogrzewanie podłogowe. Chociaż instalacja jest droższa i bardziej skomplikowana w montażu niż to grzejnikowe, to finalnie można liczyć na niższe koszty eksploatacyjne. Przy podłogówce oszczędności energii sięgają do 30%. Ten system grzewczy idealnie sprawdza się w przypadku osób ceniących sobie wysoki komfort cieplny i osób zmagających się z alergią. Jeśli komuś zależy na estetyce pomieszczeń i większych możliwościach aranżacyjnych, to także warto zainteresować się ogrzewaniem podłogowym. Elementy grzejne są niewidoczne, umieszczone pod podłogą. Na ścianach więc nic nie wisi ani nie zawadza. Pozwala to na lepsze wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone