Zamknij
REKLAMA

Jak negocjować z szefem podwyżkę?

08:33, 01.08.2019 | materiały partnera

Podwyżka to jeden z motywujących czynników, zachęcający pracowników do bardziej efektywnych działań. Długi staż pracy i dodatkowe kwalifikacje – okazji, by cieszyć się z wyższej pensji nie brakuje w żadnej karierze zawodowej. Jak rozmawiać z szefem o podwyżce, by osiągnąć sukces?

Sprawdź zarobki na podobnych stanowiskach

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić przed rozmową z szefem o podwyżkę, jest rozeznanie się w tym, jak wyglądają zarobki innych osób z podobnym zakresem obowiązków i zajmujących odpowiednie stanowisko. Przyda się też kalkulator wynagrodzeń. Kwoty, jakie warto obliczyć, to wynagrodzenie wraz ze świadczeniami oraz suma pieniędzy, jaka realnie zasili domowy budżet. W tym pomoże kalkulator brutto i netto.

Przed spotkaniem pozbądź się…

Zanim pójdziesz do szefa z zamiarem podjęcia rozmowy o podwyżce wynagrodzenia, pozbądź się dyskomfortu, jaki często towarzyszy temu tematowi. Nie bój się, że szef odbierze Cię jako osobę nachalną i stanie się to powodem, przez który stracisz pracę. Jeśli wysokość pensji Cię nie zadowala i nie daje poczucia satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków – negocjuj jej podniesienie. Nie czekaj na zaproszenie od szefa do takiej rozmowy. Może to potrwać latami.

Wybierz dobry moment

Sukcesom w trudnych negocjacjach sprzyja odpowiedni moment ich podjęcia. W przypadku podwyżki wynagrodzenia, może to być np. zakończony sukcesem projekt, duży kontrakt z klientem podpisany w imieniu firmy lub zdobycie dodatkowych kompetencji cennych z punktu widzenia pracodawcy. To idealny czas, by rozpocząć z szefem rozmowę na temat zbyt niskich zarobków.

Przygotuj argumenty

Szef nie przyjmie dodatkowych kosztów z otwartymi ramionami. Na spotkanie z nim zabierz ze sobą konkretne argumenty przemawiające z tym, że podniesienie twojego wynagrodzenia będzie gestem uznania, na który zasługujesz. Przyda ci się lista osiągnięć. Przygotuj się też do opowiedzenia, jaki był Twój wkład w dotychczasowe sukcesy firmy.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone